Stavební firma nezakryla opravovanou střechu, déšť vyplavil byty v horních patrech

Noc hrůzy mají za sebou lidé v jednom činžovním domě v pražském Břevnově. Stavební firma, která ho opravuje, odstranila střechu a noční déšť zničil byty ve dvou posledních patrech.

A aby toho nebylo málo, během čtrnácti dnů je to už podruhé. Promočené stropy, zničený nábytek, vodou nacucané koberce,kaluže na podlaze. Tak dopadly byty v posledním patře činžovního domu po nočním dešti. Firma, která buduje půdní vestavbu, dům totiž po odstranění střechy špatně zabezpečila.

 

"V noci jsem se ve dvě hodiny vzbudila a pršelo mi na hlavu. A už jsem běhala jenom s kýblema s hadrama," popisuje nepříjemný zážite paní Plná.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Při rekonstrukci sundali dělníci střechu domu. Byty vlhnou a plesniví

 

Ještě v poledne z lustrů kapala voda, která zkratovala elektřinu. Přestože se nájemníci snažili vybavení bytu zakrýt igelity, suché nezůstalo kromě oblečení, které měli na sobě, skoro nic. V některých bytech se po dnešní deštivé noci začal propadat už i strop.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Do domu se proto ráno přišel podívat i statik, který nařídil evakuaci horních pater. "Ty byty jsou jednak promočené a jednak bez elektriky takže jsou podle mého názoru neobyvatelné," říká statik Petr Macháně.

 

Zástupci stavební firmy v neděli s obyvateli domu nekomunikovali. Jedinou nadějí vytopených nájemníků tak je místní radnice. Ta jim na pár dní nabídla ubytovnu.

Televizní noviny