Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

zakázky ministerstva zahraničí

Stěžoval si na předražené zakázky Schwarzenbergovi. Dostal výpověď

Karel Schwarzenberg - 5
Zdroj: Mediafax
MInistr zahraničí Karel Schwarzenberg

Úředník Jakub Klouzal upozornil na předražené zakázky na ministerstvu zahraničí, za to dostal výpověď. Zakázky se týkaly hlavně nových počítačových sítí.

Přeplacené zakázky se našly i na ministerstvu zahraničí. Upozornil na to dnes už bývalý šéf jednoho z odborů na ministerstvu zahraničí Jakub Klouzal. Nejprve o tom informoval své nadřízené, pak dokonce samotného ministra zahraničí Karla Schwarzenberga. Klouzal má prý důkazy o tom, že se zbytečně utratilo 60 milionů korun ta správu počítačů na ambasádách, informuje o tom Mladá fronta DNES.
 

"Dříve se o to starali kmenoví zaměstnanci ambasád. Nově se v soutěži vybrala firma, jejíž lidé tam draze létali, když bylo potřeba. Chystal se také nákup serverů a síťových prvků za zhruba 220 miliónů korun, přestože se vědělo, že by se to dalo vysoutěžit za 70 miliónů," uvedl Klouzal pro Mladou frontu.
 

Samotný ministr Schwarzenberg problémy se zakázkami přiznal: "Připouštím, že se také u mě na ministerstvu staly věci, které se stát neměly.“
 

Ministr dokonce Jana Klouzala přijal u sebe doma. Podle jeho slov Karel Schwarzenberg potvrdil, že informace považuje za velmi závažné a že se to celé musí vyšetřit podle hesla "padni komu padni".

 

 

Jenomže postupně se od prošetřování případu upouštělo až se nakonec provalilo, že Klouzal "donáší“ na své kolegy a ničí tak obchody velkých IT firem. Kvůli tomu obdržel i několik výhružných dopisů. Samotný Klouzal nakonec loni v létě rezignoval na post šéfa ředitele odboru. Nesouhlasil ale se svým zařazením v oddělení, pro které neměl kvalifikaci, tak dostal výpověď.

juz tn.cz / Mediafax