Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

VIDEO Policie zasáhla

Strážníci si všimli brutální rvačky, agresor se vrhl i na jednoho z nich

Zdroj: Městská policie Praha

V Makovského ulici na Praze 17 došlo ke rvačce, ve které byl napaden i strážník. Hlavním agresorem byl cizinec pod vlivem alkoholu. Hlídce se ho podařilo zpacifikovat, hlavním zraněným byl zasahující strážník.

Zatímco hlídka strážníků zasahovala v sobotu krátce před půlnocí kvůli rušení nočního klidu a znečišťování veřejného prostranství, hned za rohem zároveň došlo ke rvačce.

 

Dva muži zde vyběhli z baru a jeden z nich shodil druhého na zem. Začal do něj surově kopa. Rvačky si všimli strážníci a pokusili se napadení zamezit. Agresor ale zaútočil i na prvního strážníka, který se přiblížil. Zbitý muž zůstal stát na místě a mezi strážníka a agresora se více nemíchal.

 

Ačkoliv byl příslušník Městské policie Praha hrubě udeřen pěstí do obličeje, podařilo se mu i přes silné krvácení agresora za pomoci hmatů a chvatů povalit na zem. Za přítomnosti již i druhého kolegy pak útočníkovi nasadili pouta.

 

 

"Útočníkovi je dvacet let a má cizí státní příslušnost. Po orientační dechové zkoušce mu byl naměřen pozitivní výsledek 1,84 promile," uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. "Následně byl převezen na místní oddělení Policie ČR k dalšímu opatření a zraněný strážník byl převezn do jedné z pražských nemocnic na ošetření," dodala Seifertová.

amb TN.cz