VIDEO: Takhle dělník (26) vystřelil na Klause. Ochranka nereagovala

Při otvírání mostu v Chrastavě na Liberecku vystřelil muž (26) sedmkrát z plastové plynové pistole na prezidenta Václava Klause. Policie střelce zadržela. Ochranka prezidenta na střelbu vůbec nereagovala. Klaus má na těle po zásahu otok.

Prezident republiky Václav Klaus se stal terčem bezprecedentního útoku. Při slavnostním otevírání mostu v Chrastavě na Liberecku k němu do bezprostřední blízkosti přistoupil muž a několikrát na něj vystřelil z plastové pistole.


Podle informací z místa mu muž dokonce přiložil pistoli přímo k břichu a sedmkrát vystřelil. Několik kuliček prezidenta zasáhlo. Klaus později musel na ošetření do nemocnice. Více si přečtěte tady.


Incident se stal ve chvíli, kdy Klaus procházel davem lidí poblíž pódia na tamním náměstí. Ochranka na střelcovo chování zpočátku vůbec nereagovala a nechala Klause procházet dál a muži s pistolí se téměř nevěnovala.

 

Podívejte se na souhrnnou reportáž z Televizních novin:

 

 

Střelec z Chrastavy měl plynovou airsoftovou pistoli. Je to replika české pistole ČZ 75. Vypadá jako reálná zbraň. Při zásahu zblízka, například do obličeje nebo na holou kůži, může způsobit vážná zranění. Klaus měl tak velké štěstí.


Útočník měl u sebe i kaser (pepřový sprej na obranu před útočníky). Byl oblečený v maskáčích. Žije v Liberci a je dělník. Nesouhlasí s politikou státu. ROZHOVOR SE STŘELCEM ČTĚTE TADY


V galerii najdete střelce, prezidenta těsně po útoku i zbraň:


Atentát na prezidenta Klause plastovou pistolí

1
/
16
Zdroj: Mediafax
Na prezidenta Klause stříleli z plastové pistole - 1


Klaus byl po incidentu pořádně naštvaný. "Tohle se vám opravdu nepovedlo,“ řekl bezprostředně po střelbě členům své ochranky.


Máte fotografii nebo video z místa? Dejte nám vědět na telefonní číslo 606090909 nebo zpravy@nova.cz. Čeká na Vás zajímavá odměna.


"Policejní prezident dal pokyn k prověření postupu policistů na místě. V současné době je 26letý mladík na policejní služebně, kde podává vysvětlení k celé záležitosti. Vzhledem k tomu, že věc je v samém počátku šetření nemůžeme další informace poskytnout, jakmile zjistíme nová fakta, nové informace, budeme je ihned aktualizovat,“ řekla TV Nova Štěpánka Zatloukalová, mluvčí prezidia.
 

Video z místa uvidíte v 19:30 v Televizních novinách na TV Nova. Jako jediní jsme natočili první střelcova slova po útoku. Přineseme i reakci prezidenta Václava Klause.


Secesní most v Chrastavě, který Klaus otvíral, se stal symbolem ničivé povodně v roce 2010. Po rozsáhlé rekonstrukci byl znovu vybudován.
 


Dopoledne Klaus navštívil svatováclavskou pouť ve Staré Boleslavi. Ta se obešla bez incidentů. Klaus v projevu kritizoval Evropskou unii. VÍCE SI PŘEČTĚTE TADY.

vrl s přispením Ivana Berky TN.cz