Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.4. 2013 12:56
anketa Požadavky Čechů

Studenti očekávají nástupnický plat 22 tisíc korun čistého! Co si o tom myslíte?

Student
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto

Je to přiměřené očekávání nebo naprosto mimo realitu? Čeští vysokoškoláci totiž v první práci očekávají nástupní plat 22 tisíc korun čistého. Navíc také očekávají brzké povýšení.

Anketa

Co si myslíte o očekávání českých vysokoškoláků. Je plat 22 tisíc čistého adekvátní?

Hlasovalo 405 lidí.
Čeští studenti mají nejvyšší požadavky, co se týká nástupního platu v prvním zaměstnání. Ukázal to zveřejněný průzkum společnosti Deloitte mezi 591 českými vysokoškoláky. Do ankety se celkem zapojilo na 4000 mladých lidí z 11 zemí střední Evropy. Studenti českých vysokých škol očekávají v první práci nástupní plat 22 tisíc korun čistého, většina z nich i brzké povýšení. Velmi důležitý je pro ně také přátelský pracovní kolektiv a možnost dosáhnout dobrých výsledků na dané pozici.
 

Například Slováci očekávají nástupní plat 737 eur (asi 19 100 korun), Poláci 686 eur (asi 17 800 korun) a Maďaři 588 eur (asi 15 300 korun). Větší očekávání než Češi mají mladí Slovinci, 1004 eur (26 000 korun).
 

Co se týká kariérního postupu, zde 17 procent českých studentů uvádělo, že povýšení očekává během prvního roku v práci, 49 procent pak v druhém roce po začátku kariéry.

 


Požadavky na plat se sice mezi českými respondenty dost lišily podle regionů a podle toho, zda studovali technické nebo humanitní obory. Podle Evžena Korděnka z Deloitte je ale k získání dobré práce v prestižní firmě nezbytný nejen titul z vysoké školy, ale i perfektní angličtina, zkušenosti ze zahraničí a také praxe v době studia.
 

Do ciziny na zkušenou se přitom mladí Češi vydávají často, například v rámci výměnného studentského programu Erasmus vyjelo 28 procent dotázaných. Za praxí v oboru pak vyjelo za hranice sedm procent, což je oproti studentům z dalších zemí zhruba dvojnásobek.
 


Za nejdůležitější v práci označilo přes 90 procent studentů výši platu, možnost něčeho dosáhnout a přátelský kolektiv. Mnohem méně podstatné je podle studentů pružná pracovní doba nebo míra stresu. "Zaměstnanci, kteří mají pocit, že je jejich hodnota vysoká, by neodešli tak jednoduše za lepší finanční nabídkou či kvůli stresu, tlaku," upozornila Dominika Kantková z Deloitte.

tn.cz / ČTK / hmr