Zpověď kamaráda

Tajný život Ivety Bartošové: Chtěla Rychtáře opustit, ale nestihla to

Iveta Bartošová, Josef Rychtář a Miloš Schmiedberger
Zdroj: Isifa / Mediafax

Manžel Ivety Bartošové Josef Rychtář všude vyprávěl, jaký spolu měli krásný a vřelý vztah. Po její smrti se ale objevuje stále více důkazů, že tomu tak úplně nebylo. Vedla Iveta Bartošová dvojí život, ten po boku Rychtáře a pak ten další se svými přáteli?

Jako na houpačce. I tak by se daly popsat poslední měsíce života Ivety Bartošové. Několikrát se ukázala na veřejnosti a vypadala opravdu šik a šťastná, jenže několikrát vypadala i jako troska. Podepsal se na jejím stavu i manžel Josef Rychtář?
 

Takřka to vypadá, jako kdyby Iveta Bartošová žila dvojí život. Po boku Rychtáře a druhý mezi přáteli a známými. Nedávno se totiž objevilo šokující video ze zkrachovalé televize Pětka. Nahrávka pochází z konce léta 2012.

 

 

Tehdy měla jet Iveta na představení do Karlína. Místo po boku svého tehdejšího přítele Josefa Rychtáře ale jela v autě štábu. Tehdy pronesla větu, ze které dnes mrazí. "Jakmile se ho zbavím, tak se mi strašně uleví," řekla tehdy Iveta, která v té době byla pod silným vlivem prášků a alkoholu a obtížně artikulovala.
 

Poté, co se Iveta Bartošová v autě zhroutila, se štáb rozhodl, že ji odveze zpátky domů do Uhříněvsi. Tam ale došlo ke konfliktu mezi Ivetou a Rychtářem, když na ni naléhal, aby se znovu vydala do Karlína a šla na pódium.
 


"Já vím, že to dáš. Já tě tam doprovodím a zvládneš to!" říkal na videu televize Pětka Rychtář Ivetě. Zpěvačka ale byla hodně zoufalá a brečela. "Budeš na mě hodnej? Ráno jsi nebyl," odpověděla. "Byl jsi na mě zlý," dodala poté v slzách. Poté ji nadiktoval, co má udělat. "Koukej, se postavit na nohy!" řekl. Iveta na to jen opáčila: "Neříkej mi, co mám dělat." Přesto Rychtáře poslechla a poté se společně vydali do Karlína.
 

Ivetin dvorní fotograf a kamarád Miloš Schmiedberger Blesku prozradil, že se ještě na podzim chtěla vymanit z vlivu Josefa Rychtáře. "Plánovala se mnou v naprostém klidu a pohodě svoji budoucnost. Měla jasnou představu, s kým bude co dělat. O to víc není k pochopení lednový a únorový strmý pád a totální obrat. Volala mi ale ve větách, které jsem nechápal," nechal se slyšet Schmiedberger, který naznačil, že minimálně v pracovním životě se chtěla vymanit z vlivu Rychtáře, který byl jejím manažerem.
 


Připravovala si tak půdu pro to, aby mohla opustit Josefa Rychtáře? Ale nezvládla to? Ivetin kamarád Schmiedberger nemůže přijít Rychtářovi na jméno. "Nemám ho rád, a to je slabé slovo," řekl Blesku.
 

"Snaží se pomyslný stín Ivety přeskočit a v posledních dnech pan Rychtář tento stín přeskočil snad až o deset metrů. Přece milující, truchlící manžel se nerve ve dnech smutku na ulici, nepořádá tiskové konference každou hodinu ke všemu, co se stalo i nestalo. Konečně si užívá slávu bez Ivety," uzavřel Ivetin fotograf a kamarád.
 


Iveta Bartošová zemřela 29. dubna, když spáchala sebevraždu. Nedaleko domu, kde bydlela, vstoupila na koleje a vyšla vstříc přijíždějícímu vlaku. Těsně před střetem si rezignovaně sedla na koleje. Po srážce ihned zemřela.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Galerie plná exkluzivních fotek: Tak šel čas s Ivetou Bartošovou

Artur Štaidl zmizel do zahraničí! Zmešká pohřeb maminky?

Slzy pro Ivetu: Speciál z pohřbu Ivety Bartošové

TN.cz