Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Tatínkové slaví DEN OTCŮ! V Česku je svátek stále POPULÁRNĚJŠÍ

Otec a dcera
Zdroj: oficiální zdroj
ilustrační foto

Svátek Den otců, který se slaví tradičně třetí červnovou neděli, inicioval poprvé v roce 1910 Sonorou Smart Dodd jako poděkování svému otci, jenž sám vychoval pět dětí. Kromě USA se také slaví v Německu, Rakousku, Švýcarsku a o jeho popularizaci v ČR usiluje Liga otevřených mužů.

"Ze zahraničí přejímáme lecjaké produkty i zvyky. V únoru mě atakuje reklama, že bych měl popřát své milované, a v listopadu vidím u domů vydlabané dýně. Mnohem bližší mi je připomenout si v dobrém svého otce i svoje vlastní otcovství," říká ředitel Ligy otevřených mužů (LOM) Martin Jára.

PSALI JSME:

VIDEA: Pat a Mat slaví SVÁTEK PRÁCE
 

LOM již pět let organizuje neformální setkání Tátafest. Ten letos proběhne v západních, severních, východních Čechách a také v Olomouci a Havířově V roce 2009 LOM a Síť mateřských center iniciovaly návrh ustavit Den otců jako oficiální významný den ČR.
 

Z průzkumu TNS AISA vyplývá, že aktivně slavit Den otců chtějí spíše mladší dotazovaní. O svátku ví v České republice 36 procent obyvatel. Znalost svátku je mezi ženami 48 procent a tím výrazně převyšují muže, mezi kterými ví o svátku pouze každý třetí. O svátku jsou také více informování lidé z velkých měst.
 

Průzkum probíhal v období od 4. dubna do 8. května 2011. Dotazováno bylo 928 lidí ve věku 18–65 let.

tn.cz / Mediafax