Televize přestala po digitalizaci hrát i tam, kde neměla

Přechod na digitální vysílání se neobešel bez problémů. Někde přestal analogový signál pro příjem televize fungovat, ač neměl.

Večera a v noci z 30. dubna na 1. května přestaly všechny televizní stanice analogově vysílat ze Žižkovského vysílače. Pokud jste nepřeladili na digitální vysílání, viděli jste na obrazovce jen zrnění.

Pokud vám přechod na digitální vysílání působí jakékoliv potíže, použijte prosím formulář ZDE a my se vynasnažíme pomoci váš problém vyřešit.

Podle úřadů vše proběhlo bez problémů, ale naší televizi se ozývají i mimopražští diváci, kteří ve čtvrtek nemohli sledovat část Televizních novin ani večerní program.

“Manželka byla naštvaná, chtěla si natočit ordinaci a nemohla,“ stěžoval si jeden divák.

Problémy s přijímáním televize Nova mají i lidé, kteří přijímali analogový signál ze Žižkova přes takzvané převaděče.

"Pustili jsme si Novu a nejde. Na Růžovku a Výměnu se budu tedy dívat na internetu," postěžovala si paní Marcinová z Berouna. Přitom na infolince ji uklidnili, že má čas až do října. Své oblíbené pořady ale ve čtvrtek neviděla.

Úřady i společnosti, které se o digitalizaci v České republice starají ale tvrdí, že vypnutí analogu na žižkovském vysílači bylo přesně podle plánu.

"Z pohledu zodpovědnosti Českého telekomunikačního úřadu nemám žádné informace, že by došlo k nějakým mimořádným situacím," řekl Pavel Dvořák z ČTÚ.

Není vám ještě něco kolem digitalizace jasné? Více si můžete přečíst TADY. A najdete tu také minislovníček k digitalizaci televizního vysílání.

Podle koordinátora digitálního vysílání v Česku Zdeňka Duspivy je vše v pořádku. "Ve skutečnosti je to digitálně pokryté území větší, než tomu bylo v analogu,“ řekl Duspiva.

Avšak Nova zhasla třeba i v Horní Brusnici v Krkonoších. Tam digitální signál zatím loví marně.

Analogové vysílání v Česku kompletně skončí až v červnu 2012. To se vypnou poslední dva vysílače – ve Zlíně a Jeseníku.


 

muf s přispěním Davida Vaníčka TN.cz