Zákeřná nemoc

Tento příběh dojal celou republiku! Maminka čtyřleté Elišky Petra konečně našla dárce

Petra Slavíková - 3
Zdroj: Korunka Luhačovice

Maminka čtyřleté Elišky totiž už několik let bojuje se zákeřnou nemocí. Lékaři ji po letech čekání, po agresivní chemoterapie, oznámili radostnou zprávu: "Našli jsme pro vás vhodného dárce!"

Příběh nemocné Petry Slavíkové dojal celou republiku.
Dlouhé čekání pro Petru Slavíkovou končí, lékaři totiž v tomto týdnu našli vhodného dárce a mohou jí kostní dřeň transplantovat. Poté, co se příběh maminky čtyřleté Elišky ze Zlína, objevil v médiích, rozběhla se nevídaná vlna solidarity. Stovky lidí se poté rozhodlo zapsat do registru kostní dřeně.
 

"Děkuji vám všem za vaši podporu a pomoc, lásku a modlitby," vzkázala Petra přes týdeník 5plus2 Zlínsko. Petra Slavíková bojuje s leukémií už několik let. Před třemi lety se lékařům najít vhodného dárce nepovedlo, proto podstoupila pročištění vlastní kostní dřeně a agresivní chemoterapii.
 

GALERIE: Petra Slavíková, která bojuje s leukémií

1
/
5
Zdroj: Korunka Luhačovice
Petra Slavíková - 4

 

Léčba sice zabrala, ale po třech letech se jí nemoc vrátila. A lékaři věděli, že mají jedinou možnost, najít vhodného dárce. Petřina sestra a přátelé proto rozjeli kampaň na sociálních sítích a nabádali lidi k zapsání do registru kostní dřeně. Vše mělo obrovský ohlas a do registru se nechalo zapsat stovky lidí. A konečně se také našel vhodný dárce pro samotnou Petru.
 


Ve Zlíně i v Praze se do tohoto projektu nakonec zapojili i sportovci či studenti, všichni chtěli mamince čtyřleté holčičky pomoct. Vyplatilo se. Petra Slavíková už se připravuje na operaci, kterou by měla absolvovat 10. prosince.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Snímky plné bolesti: Muž fotil svou ženu, která bojovala s rakovinou

Karel Černoch: O boji s rakovinou a největších hitech. Jak na něj vzpomínají jeho děti?

Související témata:
tn.cz / hmr