Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Jak bude?

Teplo a bez dešťů, slibují meteorologové do konce měsíce

Počasí - podzim - 4
Zdroj: Mediafax

Teplo a bez dešťů. To slibují meteorologové ve své předpovědi do konce listopadu. Nejtepleji by mělo být nastávající týden, kdy teploty budou atakovat i 14 °C. Ke konci listopadu se ale ochladí a nad ránem bude mrznout.

Teplé počasí bez větších dešťů by mělo vydržet do konce listopadu. Nejtepleji by podle meteorologů mělo být příští týden, kdy by měla rtuť teploměru vystoupat až na 14 stupňů, což je na listopad extrémně vysoká teplota. Koncem měsíce by měly přijít ranní mrazíky. Vyplývá to z měsíční předpovědi počasí, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav.

 

Nezvykle vysoké listopadové teploty lze očekávat i v týdnu od 17. listopadu, kdy by mělo také více pršet. Poté teploty klesnou blíže k průměru, který pro listopad představuje 1,7 stupně. Na začátku prosince, na Mikuláše by teplota přes den mohla vystoupat až k sedmi stupňům.

 

Předpověď na příští týden podle ČHMÚ:

 

Pondělí

 

Přes den převážně zataženo nízkou oblačností, mlhavo, ojediněle mrholení. Na horách a postupně místy i v nižších polohách polojasno. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C, v západní polovině Čech až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, při malé oblačnosti až 15 °C, v 1000 m na horách kolem 11 °C. Slabý jižní až jihozápadní vítr 1 až 4 m/s, na Moravě a ve Slezsku 3 až 7 m/s.

 

Úterý

 

Převážně zataženo nízkou oblačností, mlhavo, místy mrholení. Na horách místy, během dne ojediněle i v nižších polohách až polojasno. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, na západě Čech kolem 5 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, při zmenšené oblačnosti a na východě až 16 °C. Slabý jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s, postupně na Moravě a Českomoravské vrchovině čerstvý 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

 

 

Středa

 

Převážně zataženo nízkou oblačností, místy mlhy a mrholení. Ojediněle až polojasno. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Čerstvý jihovýchodní vítr 4 až 9 m/s, od vyšších poloh s nárazy 15 až 20 m/s. Na západě Čech a ve Slezsku mírný vítr 2 až 5 m/s.

 

Čtvrtek

 

Zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť nebo mrholení. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s se bude v Čechách měnit na západní.

 

Pátek

 

Převážně zataženo, mlhavo, místy mrholení nebo slabý déšť. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Slabý proměnlivý vítr, postupně mírný jihovýchodní 2 až 5 m/s.

 

 

Sobota a neděle

 

Převážně zataženo, místy mlhy. V sobotu místy mrholení nebo slabý déšť, od neděle občasný déšť na většině území. Nejnižší noční teploty 10 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 13 °C.

 

Výhled počasí od 20. do 30. listopadu podle Meteopressu:

 

Převážně oblačno, místy déšť, od vyšších poloh přechodně sněžení nebo sněhové přeháňky. Přechodně polojasno až skoro jasno. Ranní teploty 4 až -2 °C. Odpolední teploty 2 až 9 °C.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejúžasnější čepice na zimu: Tuhle pecku musíte mít!

VIDEO: Módní okénko Dary Rolins. Co nesmí chybět na podzim ve vašem šatníku

TN.cz / ČTK / hmr