Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 12.9. 2010 09:13

Titul Gay Man 2010 získal 26letý Slovák Martin Goga

Titul nejsympatičtější homosexuál v rámci soutěže Gay Man České republiky 2010 získal v pražském Divadle Hybernia Martin Goga (26). Mediafax o tom v sobotu informoval organizátor projektu Marian Kajzer.

"Cílem soutěže, která se vrací po deseti letech, je poukázat na komunitu gayů a lesbiček," vysvětlil Kajzer.

 

Podmínkou pro účast v soutěži je věk od 18 do 35 let a české občanství. Do soutěže se přihlásilo 45 mladých mužů, z toho osm postoupilo do finále. Soutěžící se předvedli v plavkách, popovídali si s porotci a ukázali své další dovednosti ve volné disciplíně. Nechyběla ani módní přehlídka.

 

 

O vítězi rozhodla porota složená ze známých osobností. Mezi ty patřil malíř a podnikatel Ladislav Netolický, politik Ondřej Liška (SZ), bývalá členka skupiny Holki Klára Kolomazníková nebo organizátor soutěž Muž roku David Novotný a další.

 

Akci moderovala herečka Iva Pazderková. Výtěžek z akce půjde na dětské domovy a nemocnice prostřednictvím nadace Život dětem.

 

Gay Man České republiky je soutěž sympatie, kterou v letech 1992 až 2000 pod patronátem SOHO v Česku organizovaly některé jeho členské organizace. Soutěž byla jednou z významných společenských akcí gay a lesbické komunity. Finálové večery probíhaly obvykle poslední sobotu v červnu u příležitosti Christopher Street Day nebo-li celosvětových oslav "gay hrdosti". Poslední 9. ročník soutěže se konal v rámci oslav "10 let gay hnutí v ČR".

 

 

Vítěz soutěže bude reprezentovat Českou republiku na světových soutěžích Mr. Gay Europe a Mr. Gay World.

 

 

tn.cz / Mediafax
Reklama