MRAZY UDEŘILY! Na Jizerce naměřili -10 stupňů! Jak bude dál?

Chlapec v mlze
Zdroj: oficiální zdroj
Chlapec v mlze

Víkendu bude podle předpovědi slunečný, jen se musíme připravit na ranní mrazy. Ani přes den nás nečekají závratné teploty. Odpoledne se rtuť teploměru zastaví zřejmě na 10 stupních Celsia.

Podle informací Meteopressu na Facebooku naměřili meteorologové na Jizerce po ránu -10 stupňů Celsia. I na jiných místech klesla rtuť pod bod mrazu.

 

Předpověď počasí na sobotu najdete TADY

 

Mrazivo bylo ale také na Luční Boudě (-7,5 °C), na Šindelové a Černé v Pošumaví (-6 °C). Teploty pod nulou hlásily v 7:00 ráno také Praha-Libuš (-2,5 °C), Karlovy Vary (-3,4 °C), Liberec (-2,8 °C), České Budějovice (-2,6 °C), Plzeň-Mikulka (-1,8 °C) a Brno (-0,2 °C).

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Řadu řidičů po ránu také nepříjemně překvapila jinovatka na autech. Na mnoha místech se objevily mrznoucí mlhy.
 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

ČTĚTE TAKÉ:

POZOR: O víkendu UDEŘÍ MRAZY! Až -5°C! VELKÁ PŘEDPOVĚĎ!

 

Těšit se však můžeme na pěkný slunečný víkend. Také nedělní den odstartuje na většině území mrazem. Teploty budou klesat ke 3 až -1 °C, odpolední vystoupí při slunečné obloze k 8 až 12 °C, v místech s nízkou oblačností bude chladněji," konstatovala meteoroložka Dagmar Honsová z Meteopressu.

 

Podle ní navíc během noci a v ranních hodinách očekávají meteorologové mírně nepříznivé rozptylové podmínky. Zejména koncentrace prachových částic pak mohou překračovat své imisní limity..

 

ČTĚTE TAKÉ:

KDY NASADIT ZIMNÍ PNEU? Podívejte se!

TN.cz