Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 14.7. 2011 17:30

TO JE SPOUŠŤ! Šumavu zasáhla největší kalamita od orkánu Kyrill

V noci na čtvrtek zasáhla Šumavu silná bouřka, způsobila největší škody od roku 2007, kdy Šumavu zasáhnul orkán Kyrill. Mezi nejpostiženější oblasti patří okolí Srní, Modravy a Prášil, řekl ve čtvrtek agentuře Mediafax vedoucí územního pracoviště NP Šumava v Srní Jiří Kec.

PODÍVEJTE SE NA BLESKY NA MALÉ STRANĚ V PRAZE:

 "Jen v okolí Srní silný vítr vyvrátil 12 700 stromů,“ popisuje Jiří Kec. Celkem 11 500 bylo smrků, zbytek jsou buky a jedle. Většinu ze stromů vítr vyvrátil. "O jeho síle ale svědčí i fakt, že některé smrky vítr přelomil na dvě půlky jako sirku,“ doplnil.

PSALI JSME TAKÉ:
BOUŘKY JSOU ZPĚT! HROMY, BLESKY a přívalové deště míří na Moravu!


Na celé Šumavě popadalo celkově okolo patnácti tisíc stromů. Přesná čísla ale budou pracovníci NP vědět až v pátek během dopoledne. Stejné to bude i dalšími škodami, které vítr napáchal.

Jednou z postižených oblastí bylo také Stožecko. Tady museli kvůli hořícímu stromu zasahovat i hasiči. Podle vedoucího zdejšího územního pracoviště Ctirada Moulise tu popadaly stovky stromů.

PODÍVEJTE SE TAKÉ:
OBRAZEM: Blesky ROZZÁŘILY Česko! Lidé je fotili jak diví...


Na likvidaci následků se vedle lesníků podílí i všichni pracovníci Informační a strážní služby (ISS) NP a CHKO Šumava, kteří vedle silnic okamžitě odklízeli spadlé stromy a větve z šumavských cyklostezek.

"Chceme následky nočního větru a bouřky co nejrychleji odstranit, aby si naši návštěvníci užili bezproblémové léto,“ uzavřel Petr Šrail, vedoucí ISS.

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

tn.cz / Mediafax
Reklama