Dobrá zpráva pro pivaře

Točené pivo v Česku: Máme druhé nejlevnější!

Pivo
Zdroj: Isifa / Mediafax

Čeští pivaři si nemají na co stěžovat, s cenou za půllitr zlatavého moku jsme obsadili stříbrnou pozici v celosvětovém měřítku. Cena velkého piva v česku nás přijde na 21,50 korun, levnější pivo v hospodě si dáte jen na Ukrajině za necelých 15 korun, nejdražší pak v Norsku za 180 korun.

Pro milovníky kvašeného moku přichází dobrá zpráva. Z nově uvedených cen za půlitr “desítky“ je jasné, že Česko na tom není nejhůře. Nejen že je levnější než bochník chleba, dokonce máme druhé nejlevnější pivo na světě. Prvenství pak drží Ukrajina, tam vás velké pivo přijde jen na 15 korun. Kocovina by vás přišla nejdráž v Norsku, tam totiž necháte za jedno pivo více než 180 korun.

 

 

Podle nedávných průzkumů cestovních agentur se ukázalo, že kvalitní a levné pivo je třetím největším lákadlem Česka. Nejvíce turistů pak přicházejí z Anglie, Irska a Francie. Pivní turistika cizince do Čech stále láká, díky vysokému prodeji piva je tedy cena piva “relativně“ nízká.

 

 

Cena piva se možná již brzy zvedne, pivo je totiž nejlevnější nápoj v restauracích ve většině nápojových lístcích napříč republikou. Často se stává, že třetinka nejlevnější desítky piva stojí méně než patnáct korun, perlivá voda či cola je naproti tomu až o pět korun dražší.

 

 

Vlivem krize se nyní prodává více lahvové. To je totiž levnější, některé hospody po celé republice už přemýšlí, že na ně přejdou. Pivovary v tom trend nevidí, děje se tak zatím jen v sezónních podnicích. Podíl prodeje lahvového piva však stále roste. Přesto čeští pivaři mohou být rádi, že pivo je u nás stále levné.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V pití piva jsme stále jedničky! Podívejte se, kolik vypije průměrný Čech za rok

NOVÁ FAKTA: Po pivu nepřiberete ani kilo

Pivní polévka s chlebem

bru TN.cz