Bohulibá činnost

Tohle je Dobrý anděl! Petr stojí za projektem, který pomáhá rodinám s rakovinou

O nadaci Dobrý anděl už jste určitě slyšeli nebo četli. Tento projekt pomáhá rodinám s rakovinou. Nyní vám představíme muže, který za vším stojí. Petr Sýkora nadaci nejen založil, ale i ji financuje.

Život Petra Sýkory připomíná americký sen o klukovi, který měl nápad a odvahu ho zrealizovat. O tom, jak se ze skauta stal boháč a posléze muž, který neváhá své peníze darovat druhým. Petr Sýkora vydělal miliony proto, aby je rozdal.
 

I tak působí příběh muže, který začínal v 18 letech tím, že tahal po Praze krabice s papírem pro své klienty. S kamarádem si vymysleli, že budou do bank rozvážet kancelářské potřeby a začátky vypadaly na fiasko.
 

"Vzali jsme zlaté stránky a začali jsme obvolávat banky a v žádné bance se s námi nikdo nebavil a asi po týdnu telefonování jsme získali první objednávku na dvě krabice," popisuje své začátky Dobrý anděl Petr.
 


Jenže byznys postupně nabral na obrátkách a po 13 letech prodali se sta miliónovými zisky firmu americkému investorovi. "Jsem zcela jasně pochopil, že člověk nemůže být šťastný, pokud myslí jen na sebe," říká Petr.
 

A tak se svým společníkem platí provoz nadace a díky tomu můžou peníze dárců proudit přímo do rodin, které ochromila rakovina.

tn.cz / TV Nova