Chcete je?

Psím bráškům pán popravil sourozence, unikli jen šťastnou náhodou!

Útulek v Libni - pes - Tony, Willy - 1,5 roku
Zdroj: TN.cz

Psí bráchové Tony a Willy mají pořádně pohnutý osud. Nebýt útulků v pražské Libni, už by si hráli ve psím nebi. Jen těsně totiž unikli smrti, když se jejich pán rozhodl, že je nechá zastřelit.

Muž z Moravy se nemazlil ani s mámou obou psích fešáků. Prý často utíkala, takže byla na zahradě připoutaná řetězem. I tak si ovšem našla nápadníka a před necelýma dvěma roky porodila sedm štěňátek.


Nemilosrdný podivín ovšem usoudil, že tolik hladových krků neuživí a pět bezbranných uzlíčků zamordoval rovnou. A když po osmi měsících zjistil, že neukočíruje ani Tonyho s Wilym, dommluvil se s místním myslivcem na odstřelu obou štěňat.


O plánu se ovšem dozvěděl neznámý dobrodinec a bráchové i s mámou skončili v útulku, kde se konečnně seznámili s normálním psím životem. A zatímco jejich máma už má novou rodinu, oni na svého zachránce pořád čekají.
 

"Tony má milou povahu, je to velký mazel. Vůči lidem i psům všech velikostí je velmi přátelský, lidskou přítomnost si doslova užívá. Velmi rychle chápe, co se po něm chce, má dobré předpoklady naučit se poslušnosti. Co víme, nemá rád samotu, hodil by se tedy k lidem, kteří by s ním mohli trávit více času," přibližuje Simona Vlčková z libeňského útulku.


Ideálně by měli mít noví páníčci k dispozici dům se zahradou, nejlépe s možností přebíhání sem a tam. Protože je přítulný, hodí se Tony i do domácností, kde už jiní psi jsou, snese nejspíš i kočky.


Tonyho větší a o pět kilo těžší brácha Willy už není takový kliďas, je temperamentní, takže to chce víc pohybu i pevné vedení. I přes svou roztěkanost je ale Willy bystrý a vnímavý.


S dalšími psy se snáší dobře, sám od sebe do konfliktu nejde. I on je zvyklý mít páníčky prakticky neustále k dispozici.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz