Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

TOP 09: Přeběhlíky z VV do klubu NECHCEME!

Vedení TOP 09 - Předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg (vpravo) a 1. místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek (vlevo)
Zdroj: Mediafax
ilustrační foto

Předsednictvo ani poslanecký klub TOP 09 nebudou do svého klubu přijímat případné přeběhlíky z Věcí veřejných. Jsme zodpovědní za vlastní politický projekt a nechceme, aby do něj vstupovali lidé, kteří do ní šli s jinou vizí, řekl v pondělí Mediafaxu místopředseda poslaneckého klubu Jan Husák.

TOP 09 nehodlá podle Husáka akceptovat styl politiky, který ze zveřejněných důkazů týkajících se Věcí veřejných vyplynul. "Není možné tolerovat, aby strany vstupovaly do politiky za hranicí zákona," zdůraznil Husák.

 

TOP 09 zároveň odmítla výtky, které od lídrů VV zazněly na adresu obou zbývajících koaličních stran. Označila je za zastírací manévr, která má odvést pozornost od jejich vlastních problémů. "TOP 09 jasně a zřetelně stojí za svými ministry a nevidí sebemenší důvod, proč by je měl premiér Nečas odvolat nebo nahradit jinými," řekl Husák.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nečas míří na Hrad! Chce se zbavit ministrů za Věci veřejné!

 

Místopředseda poslaneckého klubu TOP 09 poznamenal, že v jejich případě nelze uplatňovat ani takzvanou presumpci viny, po jaké volají VV. Ta se vztahuje na nevyšetřená podezření a kauzy. "V případech opakovaných útoků na ministra financí Miroslava Kalouska musím konstatovat, že jde věci o řádně vyšetřené a ukončené," poznamenal Husák.

 

Místopředseda poslaneckého klubu TOP 09 agentuře Mediafax řekl, že jeho strana nebude v žádném případě přijímat do svého klubu vyloučené poslance Věcí veřejných. "Nečinili jsme tak, nečiníme tak a nebudeme tak činit," řekl Husák. Poslanecký klub TOP 09 je podle něj konzistentní a podle něj i zodpovědný za projekt, se kterými strana do politiky vstupovala. "Nepotřebujeme, aby do našeho projektu vstupovali lidé, kteří do politiky vstupovali s vlastními názory a idejemi," řekl.

 

Poslanci TOP 09 jsou nicméně ochotni akceptovat vznik klubu nezařazených poslanců, pokud se jej lidé vyloučení z VV rozhodnou utvořit. "V případě že si Věci veřejné vytvoří vlastní uskupení a vyřeší si vlastní problém - a budou li to poslanci, kteří šli do politiky s dobrými úmysly - pak budeme respektovat jejich politiku a případně i pokračování koalice," řekl Husák s tím, že v pondělí ve sněmovně v 15 hodin zasedne k jednání o vývoji situace poslanecký klub.

tn.cz / Mediafax