Töpfer sedí na 4 židlích. Pracuje 32 hodin denně

Tomáš Töpfer
Zdroj: Mediafax

Z Vinohradského divadla se ozvaly kritické hlasy poté, co byl Tomáš Töpfer zvolen ředitelem divadla. Ze všech stran se totiž valí pochyby, že není možné stíhat všechny funkce, které Töpfer zastává.

Tomáš Töpfer je známý jako herec, režisér, řiditel Divadla na Fidlovačce a  také senátor. Ke všem jeho funkcím se čerstvě přidalo také ředitelství Vinohradského divadla. Což vzbudilo vlnu pochyb - podle kolegů z řad herců i senátorů totiž není možné, aby jeden člověk zvládl tolik práce a dělal ji kvalitně.

 

Töpfer se sice rozhodl opustit svůj post v divadle na Fidlovačce, nicméně stále má na svých bedrech důležité funkce, které vyžadují přípravu a čas. "Myslím si, že když jsem zvládl ředitelování jednoho divadla, učení na škole, hraní, režii a ještě Senát, že to nyní zvládnu. Senát není tak časově náročný," řekl Töpfer TV Nova.

 

Podívejte se na reportáž o množství práce, kterou musí senátor Töpfer zastat:

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Na Vinohradech končí i Maciuchová. Může za to Töpfer?

 

S Töpferovými posty souvisí samozřejmě také nezanedbatelný plat  - měsíčně si tak přijde přibližně na 300 tisíc korun. Otázkou však je, zda jsou peníze vyváženy také kvalitní prací. "Já mám dojem, že se nedají stihnout takové funkce dvě. Ne dvě - ani čtyři," řekl bývalý ministr kultury Martin Stropnický.

 

Podle vyjádření dalších kolegů z Töpferova okolí, je třeba jednotlivým funkcím věnovat daleko více času. Po sečtení hodin, které věnují své práci oni, vyšlo najevo, že Töpferův den by musel čítat alespoň 32 hodin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

klab tn.cz / Mediafax