Topolánkovi hrozí smrtí: "Kulka pro tebe je připravená"

Premiéru Mirku Topolánkovi hrozí anonym smrtí.

Dopis s výhrůžným textem obdržel ve čtvrtek, potvrdil to sám premiér.


"Zkurvysynu Topolánku. Kulka pro tebe je připravená," stálo v anonymu.


Výhrůžku Topolánek předal policii. Informoval o tom server iHNed.


Dopis premiérovi přinesla ochranka.


"Anonymy tohoto typu jsou běžnou součástí mého života a standardně je řeší policie. Nikdy je jako jiní teatrálně nezveřejňuji, i teď to byla jen součást rozhovoru s novináři," uvedl k celé věci Topolánek.


"O existenci dopisu víme a jsme nyní v přípravné fázi jeho prověřování," sdělila mluvčí pražské policie Iva Knolová. "Vzhledem k tomu, že vyšetřování je na úplném začátku, nemám teď k dispozici více informací," dodala. 


"Neumím si představit, ani nechci, že ta výhrůžka souvisí nějak s ODS," řekl ministr vnitra Ivan Langer ODS. Podle něj je na ochranné službě, aby vyhodnotila reálné nebezpečí, které premiérovi hrozí. 


Hrozba premiérovi dorazila jen pár dní poté, co propukla aféra kolem poslance Jana Moravy. Toho skrytá kamera přistihla při tom, když se chystal vydírat poslankyni Olgu Zubovou. Morava po provalení kauzy složil mandát.


Do skandálu byl zapleten i poslanec Vlastimil Tlustý, který se chystal nahrávat schůzku s Topolánkem. Vedení ODS teď požaduje i po něm odchod ze Sněmovny.


Hrozby smrtí čím dál častější


Anonymní výhrůžky smrtí nejsou v poslední době v české politice nijak výjimečné. Například kolem prezidentské volby dostalo poštou kulku několik poslanců.


Senátorce Janě Juřenčákové z klubu SNK navíc kvůli jejímu postoji někdo vyhrožoval i prostřednictvím vulgární textové zprávy na její mobilní telefon.


Poslanec Evžen Snítilý z ČSSD, který jako jeden z opozičních zákonodárců umožnil zvolení Václava Klause prezidentem, měl několik týdnů po volbě dokonce silnou ochranku.


Loni v březnu obdržel i předseda opoziční ČSSD Jiří Paroubek několik výhrůžných e-mailů, ve kterých mu jejich pisatel vyhrožoval smrtí a vulgárně ho urážel. Policie pachatele dopadla, soud ho ale osvobodil s tím, že jeho jednání nebylo trestným činem.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz