Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.7. 2012 21:48
katastrofa v kině

Denverský masakr láká na Batmana tisíce diváků. Chystají se opatření

Zdroj: TV Nova

Do kin přichází premiéra nového dílu Batmana – Temný rytíř povstal. Premiéru ale provází stín šíleného střelce. Kina zavádějí bezpečností opatření a zakazují vstup v maskách.

Minulý týden v pátek se půlnoční premiéra třetího dílu Batmana proměnila v horor. James Holmes vnikl do kina, vytáhl zbraň a střílel.

 

Následovalo hromadné rušení premiér po celém světě. Tam, kde zůstaly, nesměli diváci do kina v maskách. Uvedení filmu neberou na lehkou váhu ani v Praze. "Jsou tady naši lidi, které asi možná nikdo nepozná, to jsou normální, trošku svalnatější kluci, kteří pomáhají s ochranou," řekl ředitel kina Bio Oko David Beránek.

 

Provozovatelé českých kin ale narozdíl od metropolí v západní Evropě a v Americe nepropadli všeobecnému znepokojení a fanoušky nabádají, aby do kina klidně přišli v co nejrozmanitějších maskách. "Spolu se svými kamarády budeme mít na sobě oblečené kostýmy z filmu starších Batmanů, anebo toho nejnovějšího Batmana, takže bude nás tam spousta," těší se fanynka.

 

[IMAGEBOX_1162130]Filmový vrah z Colorada byl u soudu v oranžovém přelivu
[IMAGEBOX_1162130]

 

Přestože by se mohlo zdát, že po tragické události se vydá do kina méně lidí, opak je pravdou. Neštěstí podle průzkumů přitáhla do kin i zvědavce, kteří by na Batmana normálně nešli. Psychologové ale tvrdí, že přes veškeré nadšení je opatrnost na místě. "V každé populaci se vždycky vyskytne pár lidí, kteří potřebují na sebe strhnout pozornost a vyhledávají k tomu různé příležitosti. Doufám a věřím, že tato příležitost to nebude," vyjádřil se psycholog Michal Walter.

 

Muži z ochranky budou v kině sedět mezi diváky. Někteří z nich budou mít na sobě i batmanovský obleček. Všichni ale předpokládají, že se Amerika opakovat nebude.

anš tn.cz / TV Nova
Reklama