Třicet dětí ze sta

Třicet dětí z mateřské školky onemocnělo salmonelózou! Rodiče zuří

Téma:

Už třicet dětí ze sta, které navštěvují jednu mateřskou školku v Jablonci nad Nisou, onemocnělo salmonelózou. Rodiče podezírají vedení, že odmítá školku zavřít.

Hygienici ale nenařídili školku uzavřít. Vydali určitá doporučení ředitelce školy, kterými by se měla řídit, a ta je podle zjištění našich reportérů dodržuje. Zpráva, kterou si předávají vystrašení rodiče, je tedy fámou.

 

Pravdou ale je, že salmonelou onemocnělo třicet dětí ze zhruba stovky, která do školky chodí. To je hodně vysoké číslo. Odkud se nemoc přesně šíří, zatím nikdo nevysvětlil. Podle hygieniků nemusí zdroj nákazy nutně pocházet ani ze školky, mohou to být třeba okolní obchody nebo i jiná zařízení.

 

Děti ze školek jsou podle hygieniků skupinou oslabenou a náchylnější k rozvoji infekce. Navíc se v tomto případě neprojevila hromadně, ale postupně. Čeká se stále na výsledky šetření, která krajští hygienici podnikli.

 

 

"V té mateřské školce jsme provedli státní zdravotní dozor, při kterém nebyly zjištěny závady a zároveň stopujeme podezřelé potraviny, v tomto případě se jedná o kuřecí a krůtí maso. V tuto chvíli je šetření v běhu. Vzorky byl odeslány na SVS, některé vzorky jsou v klinické laboratoři, takže úplně toto šetření uzavřeno ještě není," sdělila TV Nova Jana Prattingerová z Krajské hygienická stanice v Liberci. 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Agáta viní Dopitu z nemoci syna. Mirek tvrdí opak

Vlaďka Erbová drasticky zhubla. Má 45 kilo. Může za to nemoc!

Související témata:
pet/ Ivan Berka TN.cz