pozor, mají spadeno na seniory!

Triky z předváděcích akcí: Výhra se nekoná, můžete koupit křeslo za 80 tisíc

Štáb televize Nova natočil praktiky, které používají prodejci na známých předváděcích akcích. Lžou a podvádějí. Schválně si na ně navíc zvou seniory. Ti jsou pro ně totiž nejsnadnějším cílem.

"Právě vy vyhráváte dárek v hodnotě 2000 Kč. Osobně si ho prosím vyzvedněte. Kde a kdy se dozvíte z dopisu, který Vám brzy pošleme. Těšíme se na Vás." Takovým telefonátem zve na prachobyčejnou předváděcí akci další z firem, které se tímto způsobem snaží vnutit především seniorům nepotřebné a předražené zboží.
 

Podobný telefonát měl i sedmdesátiletý pan Milan z Prahy. Měl vyhrát hodnotný dar, od společnosti RTS Switzerland. Vyzvednout si ho měl v hotelu v centru Prahy. Už od začátku se mu na tom něco nezdálo. Na akci ho proto se skrytou kamerou doprovodil štáb TV Nova.
 

A kulisy jsou opravdu na úrovni - vše se odehrává v prostředí luxusního hotelu. K poslechu hraje hudba 80. let. Většina účastníků jsou důchodci. Psychologická hra může začít.
 

Nejdříve mladý muž v obleku oznámil, že jde o představení nové cestovky a přes půl hodiny nabízel přítomným výhodný zájezd do Vídně... "Je to mimořádná nabídka," snažil se zájezd vnutit seniorům jeden z pořadatelů, Karel Kamínek.
 

 

Jenže jako mávnutím kouzelného proutku se z prostého prodejce zájezdů za chvíli stává lékař: "Jo, moje celé jméno je MUDr. Karel Kamínek a jsem členem České lékařské komory."

 

 

Vzápětí muž přichází s neodolatelnou nabídkou. Seniorům se snaží vnutit zdravotní křeslo za téměř 80 tisíc korun. Také jakási biolampa je výjimečně v akční ceně za téměř sedmdesát tisíc - a to jen proto, že prý senioři přišli. No, nekupte to.

"Je to tahání peněz z lidí. Viděla jste ty účastníky? To je útok na slabší část obyvatelstva," má jasno účastník akce, důchodce Petr. Přidává se k němu hned další: "Dělají z nás voly, lidově řečeno. Je to vydělávání na lidské hlouposti."
 

A slibovaný dárek v hodnotě 2000 korun? Žádný na pana Milana nečekal. "Nedostal jsem ani korunu. Je to podvod na důchodce," má jasno.


 

 

A co je společnost RTS Switzerland vůbec zač? V obchodním rejstříku po ní není ani stopa a stejně tak na internetu. Podobné je to i s údajným lékařem Mudr. Kamínkem? V databázi lékařské komory o něm není jediná čárka.
 

Když se na akci objevila reportérka se štábem a s kamerou, pořadatelé rázem všechno popřeli. "Tady to nebyla žádná předváděcí akce. Jestli jste si všimla, tak tady se jednalo o cestování," snaží se mlžit slečna u vchodu. "Odejděte odsud z tohohle sálu," přitvrzuje.
 

Na otázku o jakou vlastně jde společnost a jak to, že není v rejstříku, slečna reaguje: "Společnost RTS, slyšela jste dobře, je to nová společnost, kterou prozatím zaštiťuje firma Beck Europe."
 

Údajná výhra se tedy rozplynula, z cestovní kanceláře se stala firma s masážními křesly, a to vše pod hlavičkou jiné firmy, kterou už mnozí důchodci znají a mají ji takříkajíc prokouknutou.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / gar