jezdci už otevřeli

Tunel Blanka se mění v ilegální skateboardovou dráhu

Blanka a skejťáci
Zdroj: YouTube.com
Ilegální jezdci v tunelu Blanka
Téma:

Tunel Blanka je nejdelší silniční tunel v Česku. Je to také nejdelší městský tunel v Evropě. A jak si teď všimli i v zahraničí - stavba za více než 30 miliard je asi nejlepší podzemní dráhou na světě pro skateboardy a longboardy.

Tunel je v podstatě hotový, je položený dokonale hladký asfalt a hlavně - někdy bývá liduprázdný a zatím v něm auto nepotkáte. Lepší podmínky pro jízdu na prkně si snad přát nemůžete. Více než šest kilometrů skvělé jízdy!

 

Už od dokončení povrchu vozovky v tunelu a od doby, kdy se magistrát rozhádal s Metrostavem a stavební práce se zastavily, ho zkouší pražští "skejťáci" pokořit. Není to nic složitého - u vstupu stačí přelézt dřevěné bednění a za ním hned naskočit na prkno.

 

Za jízdy jezdce nikdo nedohoní, potíž můžou mít zas až na druhém konci tunelu. I tam je bednění, za kterým už na odvážlivce mohou čekat strážní nebo policie. Jízda nedokončeným tunelem - ba i neoprávněný vstup - jsou samozřejmě zakázány. A tak už bylo několik bruslařů a skateboardistů zadrženo.

 

 

Přesto další a další chtějí využít mimořádné příležitosti, než se tunel 3. prosince otevře. Důkazem jsou například fotografie Ondřeje Horáka, který se s partou zhruba patnácti jezdců vydal na noční jízdu tunelem. Pořídil z jízdy skvělé fotografie, kterých si všimli i v zahraničí. Takže tunel Blanka tam má zatím pověst nejkrásnější, ale i nejdražší skateboardové dráhy světa...

Související témata:
tn.cz / gar