Tvrdíka střídá v ČSSD Hamáček. Stane se volebním manažerem

Volební manažer ČSSD Jan Hamáček

Šedou eminenci sociálních demokratů Jaroslava Tvrdíka nahradí na postu volebního manažera poslanec Jan Hamáček.

Hamáček, který se zajímá o zahraniční politiku, patří k těm mladším tvářím v ČSSD. Třicátník Hamáček má podporu grémia strany. Ještě ho musí večer schválit předsednictvo, ale to by měla být jen formální záležitost.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Paroubek hledá viníky neúspěchu: Tvrdík, Emmerová, Palas a média


Spekulovalo se, že by Tvrdíka měl vystřídat pražský zastupitel ČSSD Karel Březina. Jenže ten o funkci nestál. "Na podzim se chci stoprocentně věnovat kandidatuře do pražského zastupitelstva," dodal k možnosti, že by byl volebním manažerem jen pro podzimní volby.

Debata o volbách

Předsednictvo ČSSD se dále bude opět zabývat výsledky sněmovních voleb. Sociální demokraté je sice vyhráli, ale ztratili v nich více než půl milionu voličů a potenciální koaliční partnery, takže nebyli s to vyjednat většinovou koalici. Jeho členové by také měli reagovat na výzvy, aby stejně jako šéf strany Jiří Paroubek rezignovali.

Stranické vedení bude mít také k dispozici souhrn všech výdajů za volební kampaň. Ukazuje se, že byla zřejmě nejdražší v polistopadové historii ČSSD. Podle ceníkových cen byla hodnota kampaně ČSSD v médiích 446 milionů korun.

Společnost Admosphere, která výdaje stran spolu s Mediaresearch monitorovala, ale přiznává, že po nejrůznějších slevách mohou být tyto výdaje poloviční.

Vedení ČSSD se také bude zabývat přípravou podzimních komunálních, pražských a senátních voleb, na které chce soustředit všechny síly.

Sociální demokraté by chtěli zabodovat v Praze a docílit nejsilnější frakce v Senátu. Letos totiž žádný ze sociálnědemokratických senátorů svůj mandát neobhajuje, takže ČSSD ve volbách může jenom získat.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

ora, for TN.cz