Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.5. 2012 21:01
neúprosná státní zástupkyně

Tvrdý protivník Ratha: Lenka Bradáčová aneb Cattani v sukních

Zdroj: Televizní noviny

Případ korupce hejtmana Davida Ratha dozoruje státní zástupkyně Lenka Bradáčová. Neústupná, neúplatná, neúprosná a přitom spravedlivá. Mezi svými má už i přezdívku – Cattani v sukních – podle slavného italského komisaře.

Lenka Bradáčová je ústecká státní zástupkyně a prezidentka Unie státních zástupců. Je jí 39 let, je vdaná a bezdětná. Podle italského mafiánského seriálu Chobotnice ji občas přezdívají i Český Cattani.

 

Bradáčová má pověst tvrdé hráčky na poli práva. Je vždy vstřícná, ale striktní. Na poznámku ohledně své přezdívky reaguje přesně podle svých zvyklostí. "Já za to můžu snad jen poděkovat, že veřejnost mi dává tuto nálepku, protože to vidím jako ocenění,“ nepopírá Bradáčová.

 

PSALI JSME:

Rathovy počty: Škoda za desítky milionů, malá domů 7 milionů. Trest až 12 let

 

Lenka Bradáčová má za sebou množství ostře sledovaných kauz, které zasáhly i do nejvyšších pater českého podsvětí, včetně krutách a odporných vražd. Zabývala se případem malého Honzíka Rokose, kterého zabila vlastní matka, řešila případ chladnokrevného ústeckého řezníka Miroslava Ritticha nebo kauzu Mostecké uhelné. Z poslední doby třeba mačetový útok v Novém Boru nebo úplatné soudce v Litoměřicích. Soudci, státní zástupci i advokáti o ní mluví s velkým respektem.

 

Ten má ovšem i v podsvětí, a i tam už si vysloužila přezdívku, která ale podle kolegů není úplně fér – "Černá čarodějnice“. Tvrdí, že plané výhrůžky ignoruje, i když přiznává, že je třeba být ve střehu. Nezalekla se ani pašeráků drog, když psali z vězení, že pro ni hledají vraha. "Já myslím, že to patří k práci státního zástupce a je třeba jen vyhodnotit, když je to opravdu vážné,“ říká Bradáčová.

 

PODÍVEJTE SE NA MIMOŘÁDNOU TISKOVOU KONFERENCI POLICEJNÍHO PREZIDIA K ZADRŽENÍ DAVIDA RATHA:

 

 

Neloví prý skalpy, ale věří v boží mlýny, bere kauzy tak, jak přicházejí. Stále zdůrazňuje, že je jen součástí týmu policistů a státních zástupců bojujících za spravedlnost. David Rath má podle všeho před sebou velmi silného protivníka.

hru / Pavel Šuba TN.cz
Reklama