Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

TVRZENÍ JAK ZE STŘEDOVĚKU: Z masturbujících dětí vyrostou bezcitní PSYCHOPATI!

Sexuální výchova dětí je stále ožehavým tématem. Zatímco sexuologové ji ve školách prosazují, její odpůrci vypouštějí stále absurdnější výroky. Třeba ten, že z masturbujících dětí budou jednou psychopati.

Zatímco na Slovensku bojují nevládní organizace za povinnou sexuální výchovu ve školách, v Česku je to naopak. Když vydalo ministerstvo školství příručku Sexuální výchova – vybraná témata, ozvaly se protestní hlasy a příručka byla stažena. Sexuální výchova se navíc má stát součástí nepovinného předmětu etická výchova.

ČTĚTE TAKÉ:
DÍVKA (13) se OBĚSILA! Kvůli jedné hloupé SMS…

"Odpůrci sexuální výchovy ji špatně chápou. Neznamená učení o sexu. V předškolním věku má naučit děti, jak se chránit před sexuálním zneužíváním, v mladším školním věku je má naučit, jak přišly na svět. A ne je krmit nesmysly, že je přinesl čáp. Během dospívání se výchova soustředí na ochranu před nechtěným těhotenstvím a pohlavně přenosnými chorobami,“ vysvětlil pro server tvnoviny.sk Radim Uzel.

Nejlepší antikoncepce? Obarvené vlasy!

Že sexuální výchova dětí potřebná jako sůl, o tom svědčí nedávné průzkumy na Slovensku. Z těch mimo jiné vyplynulo, že teenagerky si myslí, že je před těhotenstvím ochrání nabarvené vlasy. Odpůrci sexuální výchovy se zase nechali slyšet, že z dětí, které masturbují, vyrostou bezcitní psychopati. Mají problém i s učením o homosexuálních vztazích, které považují za nemorální a nezdravé.

O nutnost sexuální výchovy v rámci školních osnov se zasazuje i Světová zdravotnická organizace (WHO). Podle ní je tento předmět opravdu potřebný.

TN.cz