Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.6. 2008 20:02

Učitelé stávkují. Co na to rodiče?

Podívejte se na anketu s rodiči školáků, přečtěte si ostré názory v diskuzi. Co si o stávce myslíte vy?

Stávka učitelů vyvolala na stánkách tn.cz velkou diskuzi. Stávkovat ve školách - ano či ne?


V pondělí pro vás budeme sledovat situaci. Podělte se s námi o vaše postřehy ze stávky. Piště, posílejte fotky nebo i krátká videa na zpravy@tn.cz.


„My chceme stávku! My chceme stávku! Učitelé si to vážně zaslouží a my aspoň budeme mít den volna,“ řekl návštěvník stránek, který se podepsal jako A.


„Nejsem přesvědčená, že jejich stávka je oprávněná. A jestli si někdo přidat zaslouží, tak ať dostane větší prémie. Ale ne zvyšování plošně, všem,“ píše dodo.


Přečtěte si v diskusi názory jiných a přidejte také váš.


Vymyšlení náhradního programu pro menší děti zůstává na rodičích. Podle velkých firem si kvůli stávce rodiče víc dovolených nebrali. „Zvýšený zájem jsme nezaznamenali, protože zaměstnanci mohou využít možnosti pracovat z domu nebo zkrácené pracovní doby,“ uvedl mluvčí společnosti Telefónica O2 Czech Republic Martin Žabka. „Více dovolených si zaměstnanci nebrali,“ potvrdil i mluvčí společnosti Skanska Ondřej Šuch.


Zřizovatelé škol žádný náhradní program nechystají. Více o čtěte ZDE.


Máme aktualizovaný seznam stávkujících


Zavřeny budou především mateřské a základní školy. Střední školy sice stávku podporují, na některých se ale stále maturuje, a proto se většina středních škol rozhodla nestávkovat.


Přesný seznam zavřených institucí ani odbory, ani zřizovatelé škol nemají. Sestavili jsme proto alespoň částečný seznam škol, které budou v pondělí zavřené. Seznam jsme aktualizovali o vaše inforamce - více ZDE.


Pondělní stávka učitelů vyvrcholí demonstrací před Úřadem vlády ČR. Odbory očekávají účast až 3 tisíc lidí. Argumenty učitelů by měla podpořit i petice.


Naposledy učitelé stávkovali za vyšší platy ve školství v prosinci 2007. Tehdy se do stávky zapojilo asi 5850 ze zhruba deseti a půl tisíce regionálních škol.

jzl / hav tn.cz