Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 27.5. 2008 19:05

Úplatný soudce fingoval nemoc. Další lháři v taláru

Zdroj: tn.cz

Mladoboleslavský soudce Pavel Nagy, který bral úplatky a ve funkci proto skončil, čelí dalšímu skandálu.

Na záběrech pořízených skrytou kamerou pro náš nový pořad Natvrdo Nagy tvrdí, že si kvůli kárnému řízení sehnal lékařský posudek, podle kterého trpí spánkovou poruchou - apnoe.Vykutálený soudce Nagy není jediným mužem v taláru, který si vymýšlí. Připravili jsme souhrn soudcovských kiksů a lží. Klikněte ZDE.


Soudci totiž hrozilo za zmeškané a následně vymyšlené soudní líčení vyloučení z justice. Díky posudku ale mohl ve funkci zůstat.

Před kárný senát musel Nagy proto, že loni v únoru nepřišel na soudní líčení a aby neměl problémy, tak si pak jeho průběh vymyslel.


Posudek od psychiatraKárný senát Vrchního soudu loni v říjnu rozhodl, že Nagy má kvůli tomu odejít z justice. Soudce se ale odvolal k Nejvyššímu soudu a proti stejnému verdiktu se pojistil lékařským posudkem s tím, že trpí apnoe - jakousi ospalostí, kvůli které líčení zaspal. Posudek mu připravil psychiatr Karel Hynek.


Posudek při kárném řízení zabral. Nagy byl potrestán jen srážkou z platu.


Ve stejné době už reportéři TV Nova sbírali materiál o tom, že je tohoto soudce možné uplatit, což se nakonec potvrdilo.


Kauzu mladoboleslavského soudce Pavla Nagye už prošetřuje policie. Aby byla vyloučena podjatost, dostal případ vyšetřovatel z Berouna.

Jiří Pánek TV Nova
Reklama