Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

To je nechutné

Už zase, povzdychli si zákazníci. Ve zlínském Intersparu znovu pobíhaly myši

Zdroj: TV Nova

Nechutnosti ve zlínském Intersparu pokračují. V prodejně už zase úřadovaly myši. Stálí zákazníci si jen povzdychli: "Už zase!" Tato pobočka Intersparu má s hlodavci dlouhodobé prodejny.

To snad není možné! Státní zemědělská a potravinářská inspekce podruhé v tomto týdnu zavřela prodejnu zlínského Intersparu. Po prodejně už zase pobíhaly živé myši a to přímo během otevírací doby. "Inspekce opět zaznamenala stopy přítomnosti hlodavců a v regálu s oleji dokonce živou vitální myš," uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.
 

Inspektoři proto okamžitě prodejnu zlínského Intersparu zavřeli. A to už podruhé v tomto týdnu. Poprvé se našel myší trus a stopy požeru potravin od myší v úterý, ve středu tuto problematickou prodejnu navštívil i štáb televize Nova. A nestačil se divit. Stopy po myších v prodejně stále byly, ačkoliv provozovatel měl provést deratizaci!
 

Následně do prodejny dorazili i inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce. "Deratizace a ostatní přijatá opatření nejsou dostatečná! Na jiných místech prodejny než při předchozí kontrole inspekce opět zaznamenala stopy přítomnosti hlodavců," upřesnil Kopřiva.
 

"Inspekce proto na místě obchodníkovi uložila zákaz užívání prostor a zároveň nařídila stažení všech potravin, u kterých hrozí riziko kontaminace z důvodu přítomnosti škůdců," dodal mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce.
 


Zlínská prodejna má s hlodavci dlouhodobé problémy. To ve středu televizi Nova potvrdil i mediální zástupce Intersparu Aleš Langer. "Obvykle provádíme deratizaci šestkrát ročně, v této prodejně jsme ji ale provedli za posledních dvacet týdnů osmnáctkrát," řekl Langer.

tn.cz / hmr