LEDOVÉ RÁNO! Na Jizerce bylo -28! mrznout bude dál

Teploty klesající až k -28 °C v noci na čtvrtek naměřili v Jizerských horách, mrazy udeřily i na Šumavě, v meteostanici Březník rtuť teploměru klesla k -26,5 °C. Agentuře Mediafax to ve čtvrtek sdělil mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Petr Dvořák.

Čtvrteční noc byla ve znamení mrazů i na Modravě, v meteostanici Rokytská Slať, kde teploty klesly na -27,8 °C. Na Kvildě ve stanici Perla naměřili -25,2 °C. Podle mluvčího ČHMÚ studené počasí a mrazy v České republice vydrží až do prvních únorových dnů.
 

Ve čtvrtek bude polojasno až skoro jasno, na severovýchodě oblačno a místy se vyskytne občasné sněžení. Nejvyšší teploty budou -4 až 0 °C, v 1000 m na horách klesnou na -7°C.

 

 

Chladné počasí by mělo přetrvat až do prvních únorových dní, poté by se mohlo znovu mírně oteplit, informoval ve středu Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA O TEPLOTNÍCH REKORDECH:

 ČTĚTE TAKÉ:

Předpověď na rok 2012: V srpnu bude mrznout!

 

Pátek
 

Polojasno až oblačno, místy sněhové přeháňky. Noční teploty -4 až -8°C, místy -10°C. Denní teploty -3 až 1°C. Východní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.
 

Sobota a neděle
 

Většinou oblačno, místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Noční teploty -3 až -8°C, při vyjasnění na sněhové pokrývce kolem -12°C. Denní teploty -4 až 1°C.
 

Podle ČHMÚ nás čeká chladné počasí i v dalších dnech, až do začátku února se budou teploty trvale pohybovat mezi 0 až -10 °C, dočkáme se i občasného sněžení. Poprvé si tak užijeme obvyklé zimní počasí, které obzvlášť lidem v nížinách, letošní zima zatím příliš nenabídla.

 

Jak bude do konce ledna?

"Zatím je předčasné hodnotit leden z hlediska teplot a srážek, je však skoro jisté, že leden bude teplotně nadprůměrný, a to přesto, že na sklonku měsíce klesají teploty pod bod mrazu," potvrdil Dvořák.

 

V únoru se oteplí!

Meteorologové se zatím zdráhají předjímat vývoj počasí v první polovině února, podle všeho se ale zdá, že by se mohlo znovu mírně oteplit. "Vliv ruské tlakové výše ustoupí a do střední Evropy opět začne pronikat teplejší atlantický vzduch, který obnoví dřívější charakter této zimy," uzavřel mluvčí.

 

krt tn.cz / mediafax / kos