odložené dítě

V babyboxu v Havlíčkově Brodě našli holčičku! Dostala jméno Hanička Brodská

Babybox
Zdroj: TV Nova

Do babyboxu v nemocnici v Havlíčkově Brodě někdo včera odložil novorozenou holčičku. Dostala jméno Hanička Brodská. Je sice malinká, ale zdravá. O matce nic není známo.

Historicky první miminko z babyboxu si včera připsala havlíčkobrodská nemocnice. Otevřeli ho přesně před sedmi měsíci a včera večer tam kdosi odložil první novorozeně.
 

"Někdy před desátou se nám spustil signál z babyboxu, že někdo manipuloval jeho dvířky. Sestra vzala připravený kočárek a v boxu opravdu objevila novorozenou holčičku. S miminkem hned vyrazila za lékařkou a společně se holčičky ujaly," potvrdila mluvčí nemocnice Petra Černo. Podle sestry, která dítě jako první našla, dostala jméno Hanička. A podle Havlíčkova Brodu příjmení Brodská.
 

 

Podle primáře Michala Pipka byla holčička čerstvě narozená. Od porodu k jejímu odložení do babyboxu uplynula zhruba hodina. "Holčička váží 2290 gramů, je tedy docela malinká, ale zdravá a bylo o ní po porodu postaráno. Na sobě měla svetříček, čepičku, ponožky a byla zabalená do ručníku a pleny," doplnila mluvčí Černo. I primář Pipek souhlasí, že se matka o dítě postarala. "Mělo i zavázanou pupeční šňůru," doplnil.
 

V havlíčkobrodském babyboxu to je sice první odložené miminko, ale podobný případ se tu odehrál už v roce 2007. Tehdy někdo odložil zdravou novorozenou holčičku v budově rehabilitační péče.

tn.cz / gar