Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.7. 2012 19:29
přehled Kvalita vody

Voda na koupalištích se zhoršila. Těmhle místům se vyhněte

S ubývajícími dny prázdnin se začíná zhoršovat i kvalita vody koupacích ploch. V mnoha nádržích se rozmnožily sinice a na osmi místech hygienici dokonce koupání zcela zakázali.

Počasí na příští dny slibuje převážně slunečno. Mnoho lidí bude chtít jistě vyrazit k vodě a svlažit svá rozpálená těla. Jenže ne každá louže se ke koupání hodí. Podívejte se na naši mapu, abyste věděli, kterým místům se vyhnout.

 

Kvalitu vody v koupacích plochách kontrolují hygienici pravidelně. Většina kontrolovaných vodních ploch v krajích jejich podmínkám vyhovuje popřípadě v nich není koupání nebezpečné. V osmi nádržích však hygienici koupání zakázali.


V Jihočeském kraji platí zákaz pro pláž Vojníkov u vodní nádrže Orlík. Na Vysočině se velkým obloukem vyhněte Peklu, Vodní nádrži Sedlice a rybníku Medlov. Nejvíce míst, kde platí zákaz koupání najdete v Libereckém kraji. Jde o tyto nádrže - Chrastava, Hoření Paseky, Horka, Mimoň.

 

[IMAGEBOX_1139010]Předpověď na 30 dnů: Přečtěte si, jak budou pokračovat prázdniny[IMAGEBOX_1139010]

 

Největší problémem jsou ve stávajícím počasí sinice. Koupání v takové vodě není životu nebezpečné, ale citliví jedinci mohou pociťovat drobné potíže. Hygienici proto doporučují se po koupání v takové vodě osprchovat.


Podívejte se na doporučení hygieničky

 

Z tabulky vypadl Olomoucký kraj. Sledovaná tam jsou pouze dvě místa. Plumlovská přehrada je vypuštěná a u poděbradského rybníku hygienici nezjistili žádné problémy.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

 

Hygienici samozřejmě nesledují všechny vodní nádrže a rybníky v Čechách. Proto je třeba pečlivě sledovat místo, kde se chcete osvěžit. Pokud voda zapáchá nebo je na ní zelený povlak, měli byste se místu raději vyhnout.
 

tn.cz / mediafax / muf
Reklama