Přežil vlastní smrt

V krvi se mi rozléval jed... Zpověď muže, kterého kousla kobra

Vlastní smrt přežil chovatel hadů z Bruntálska, kterého na začátku září uštkla prudce jedovatá kobra monoklová. Vojtěch Dzik přiznal, že šlo o jeho chovatelskou chybu.

O život tehdy Dzik zápasil několik dnů, zachránilo ho sérum dovezené z Německa. Až nyní jsou si ale lékaři jisti, že kousnutí kobry přežije bez následků.
 

Co se tehdy vlastně stalo? Chovatel krmil hady hodinu před polednem. Když došel k teráriu s párečkem kober monoklových, podcenil, že uvnitř jsou dva nebezpečné exempláře.
 

"Samice je taková trochu agresivnější, takže jsem se věnoval hlavně jí. Samec se ale v tom nestřeženém okamžiku proplazil hranou terária a zakousl se mi do ruky," popisuje chovatel a dodává:  "Zakousl se a vlastně překusoval, do krve jedovýma váčkama pouštěl víc a víc jedu."
 

Dzik okamžitě věděl, že je zle. Ruka během minuty a půl natekla. Život mu zachránilo antisérum přivezené až z Mnichova. Postupně dostal šest dávek, které ho vrátily zpátky mezi živé.
 

"Stastika říká, že kdo takové hady chová, tak se uštknutí dřív nebo později nevyhne. Byla to moje chyba, narušil jsem jejich teritorium, už jsem mu i v duchu odpustil," říká Dzik s tím, že s chovem nebezpečných predátorů rozhodně nekončí.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

sta s přispěním Marka Švidrnocha TN.cz