otřesný nález

V Lipánku od Madety byla myš. Konkurenční boj, tvrdí výrobce

Tříletá dívenka z Rakovnicka našla v Lipánku mrtvou myš. Naštěstí ji nesnědla. Výrobce - jihočeská Madeta - však odmítá, že by se do jejího výrobku mohla myš jakkoliv dostat.

Na včerejší večer rodina paní Gabriely dlouho nezapomene. Tříletá Anetka jí lipánky jako na běžícím páse. Jeden si otevřela i včera večer k pohádce. Z toho, co našla na jeho dně, se ale maminka i babička budou vzpamatovávat ještě hodně dlouho.
 

"Malá dojedla a přinesla mi prázdný kelímek. A říká: Maminko koukej, co tam mám, já tam mám myšku," popsala matka Anety Gabriela Lisnerová. Její svědectví potvrzuje i babička dívenky: "Úplně to vyškrábala, že ta myška byla celá vidět. Opravdu - dobře nám nebylo." A koneckonců o nálezu myši promluvila i malá Anetka. "Tam je malinká myš. Já jsem jí chtěla vyhodit do koše," pronesla před kamerou TV Nova.
 

 

Co všechno se mohlo malé Anetce stát, nechtějí její nejbližší ani domýšlet. Shodují se ale, že jí už tenhle tvaroh samotné do ruky nedají. "Budu to přendavat do misky, i jakýkoliv jiný jogurt," je rozhodnutá matka Anety.
 

Výrobcem tvarohového krému je jihočeská Madeta. Ta ale odmítá, že by u nich došlo k takto závažnému porušení hygieny. Podle ředitele jde o konkurenční boj. "Považuju to za naprosto bezprecedentní pitomost. Potřebuje se uplatnit boj o značku a to je ten případ," domnívá se Milan Teplý, generální ředitel Madety.
 

Ať už za otřesným zážitkem rodiny z Pšovlk nedaleko Rakovníka stojí výrobce nebo někdo jiný - velmi hazardoval s dětským zdravím. A nedbalost nebo záměrnou kontaminaci dětské pochoutky mohla odnést právě tříletá Anetka.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Test jogurtů pro děti: V jednom malém kelímku je až šest kostek cukru
Velký test jogurtů: Místo ovoce i řepa, nebo dýně
Mléčné výrobky a DIETA? Jogurt klidně, ale puding nikdy!

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / gar