Smrtící alkohol

V Olomouci hospitalizovali dalšího otráveného metanolem

Pacient v nemocnici
Zdroj: isifa.com
Ilustrační foto

Nejnovější případ otravy metanolem zaznamenali v úterý večer v nemocnici v Olomouci, kam byl přivezen muž (67). Byl to nejspíše partner ženy, kterou s otravou nemocnice přijala v úterý dopoledne. V krvi měl 1,7 promile metanolu.

Muž, kterého v úterý večer hospitalizovali v olomoucké nemocnici, měl hladinu metanolu v krvi 1,7 promile. V krvi ale měl i etanol a byl při vědomí. "Byl na dialýze, momentálně je na jednotce intenzivní péče II. interní kliniky a dostává léčebné dávky etanolu. Je ve stabilizovaném stavu,“ uvedl mluvčí olomoucké nemocnice Egon Havrlant.
 

Během tří dnů je to třetí případ otravy metanolem v Olomouci. V neděli přijeli lékaři fakultní nemocnice sedmapadesátiletého muže, který trpěl poruchami vědomí a měl v sobě 2,19 promile metanolu.
 

"Byl kontinuálně dialyzovaný a dostával dávky etanolu, v současné době už je metanol v krvi odbourán. Zatím je stále v umělém spánku, na umělé plicní ventilaci, lékaři se jej během středy budou snažit probouzet,“ uvedl Havrlant.
 

V úterý dopoledne pak přijali na Kliniku anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice Olomouc sedmašedesátiletou ženu z Olomouce s otravou metanolem bez přítomnosti etanolu.
 


"Hladina metanolu v krvi byla u pacientky 1,17 promile. Lékaři jí podali Fomepizol, nyní je kontinuálně dialyzovaná a dostává léčebné dávky etanolu, je v umělém spánku, na umělé plicní ventilaci. Její stav je velmi vážný,“ doplnil mluvčí.

tn.cz / Mediafax