V Olomouci vzniknou nová místa v mateřských školách

Celkem 128 míst nově vznikne v mateřských školách Holečkova a Jílová v Olomouci.

O investici do rekonstrukce prostor v těchto mateřinkách rozhodla Rada města Olomouce, uvedla ve středu mluvčí magistrátu Jana Doleželová.
 

Navýšení kapacity v těchto školkách bude stát asi devět milionů korun.
 

Tři třídy s celkovou kapacitou 72 dětí vzniknou ze stávajících prostor školní družiny ve Fakultní základní škole a Mateřské škole Olomouc, Holečkova 10. Nové třídy pro mateřinku zde však mohou vzniknout pouze po kompletní rekonstrukci sociálního zařízení. Tato rekonstrukce a zařízení tříd odpovídajícím vybavením bude stát přibližně 2,2 milionu korun. Nová oddělení by se měla dětem otevřít v září 2012.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jako ve filmu: Divočáci vyděsili školku v Kostelci!
 

V současné době již také probíhá výběrové řízení na rekonstrukci dvou tříd v MŠ Jílová s kapacitou 56 míst. Stavba by měla začít v květnu, aby již od září mohly do tříd přijít první děti. Předpokládané náklady jsou kolem sedmi milionů korun. V minulosti totiž prostory sloužily úplně jinému účelu, než jsou třídy mateřské školy, proto bude tato rekonstrukce poměrně složitější.
 

Kvůli nutnosti navýšit kapacitu v mateřských školách bylo třeba najít v rozpočtu města potřebné finanční prostředky. "Z toho důvodu se vedení města rozhodlo zatím upustit od realizace akce Lesní cesta Horecká, II. etapa, aby bylo možné pokrýt nutné opravy pro rozšíření olomouckých mateřinek," doplnila mluvčí.

mach tn.cz / Mediafax