foto Havárie vodovodu

V Praze prasklo potrubí, desítky tisíc lidí byly bez vody!

Havárie vodovodního řadu uzavřela ve čtvrtek odpoledne nakrátko Novodvorskou ulici. Prasklé potrubí odřízlo od dodávek vody několik desítek tisíc lidí. Ještě před půlnocí problém vodohospodáři vyřešili.

Havárii vodovodního řadu o průměru 60 cm, ke které došlo v čerpací stanici Lhotka v Praze 4, vodohospodáři vyřešili ještě ve čtvrtek před půlnocí. Přerušení dodávky vody se dotklo Lhotky, Písnice, Libuše a Modřan, informoval v pátek Mediafax mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Ondřej Pokorný.

 

"Na místě vyteklo velké množství vody, rychlost úniku byla 1000 litrů za sekundu. Čerpací stanice byla kompletně vytopená a její zprovoznění si vyžádá minimálně několik dnů, velmi pravděpodobně více než týden. Na místě byla okamžitě zahájena nápravná opatření, která spočívala v přepojení dotčených lokalit na náhradní trasy. Před půlnocí byla dodávka vody obnovena," upřesnil mluvčí.

 

Opravy v areálu čerpací stanice nebudou mít podle vodohospodářů žádný vliv na spotřebitele.

 

Novodvorská byla částečně uzavřena

 

Přivolaní policisté uzavřeli Novodvorskou ulici ve směru na sídliště Novodvorská. V druhém směru mohli řidiči projíždět jedním pruhem a jen se zvýšenou opatrností.
 

Na místo dorazili také profesionální hasiči z pražské Krče, kteří pomáhali havarovaný vodovod uzavřít.
 

Havárie vody na Novodvorské

1
/
7
Zdroj: Mediafax
Havárie vody na Novodvorské - 7

 

Podle dostupných informací patří soukromý pozemek i objekt na něm Pražským vodovodům a kanalizacím. Pracovníci dopravního podniku zajistili plynulý průjezd městské hromadné dopravy.

tn.cz / Mediafax / hmr