Předvolební tahy

V Praze se otevřel Trojský most, průjezdný bude od pondělí

Téma:

Trojský most v Praze, stavba, která je součástí tunelového komplexu Blanka, byl v sobotu slavnostně otevřen. Stejně jako další části tunelového komplexu, se ale ani Trojský most nevyhnul výraznému předražení. Jeho cena totiž vzrostla dvojnásobně, na víc než miliardu korun.

Velké zdražení je bohužel typické pro celý tunelový komplex Blanka. Celkem stál zhruba 37 miliard korun, tedy o 6 miliard víc, než se počítalo původně.

 

Vysvětlení proč je Trojský most ve finále tak drahý, je trochu absurdní. Podle pražského primátora Tomáše Hudečka došlo v průběhu stavby k tolika změnám, že byl nakonec postaven úplně jiný most, než, se plánovalo.

 

Dnešní slavnostní přestřižení pásky se událo jen pár dní před komunálními volbami. Což samozřejmě není náhoda. Podobné akce teď probíhají nejen v Praze, ale i v dalších městech, kde se vedení radnic na poslední chvíli snaží získat body u voličů.


 

Proč se v Brně staví koupaliště zrovna teď a navíc po sezóně? Podívejte se na podobné akce i v dalších městech v reportáži:

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz / vem