Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Mládí vpřed

V Teplicích budou mít nejmladšího radního! Tohoto mladíka z topky

Dominik Feri
Zdroj: facebook.com

Lídr kandidátky hnutí Moje Teplice - TOP 09 Petr Měsíc se vzdal mandátu, který získal v říjnových komunálních volbách. Jeho místo v zastupitelstvu lázeňského města tak získá první náhradník z kandidátky Dominik Feri.

Teprve osmnáctiletý mladík se stane v Teplicích radním. Dominik Feri nahradí lídra Petra Měsíce, který podle ČTK odchází z osobních důvodů. Vznikající teplickou koalici, kterou budou pravděpodobně tvořit ODS, ČSSD a právě TOP 09 by jeho rozhodnutí ovlivnit nemělo.

 

13

GALERIE: Dominik Feri

Zdroj: facebook.com

Dominik Feri - 2

Hodnocení:

 

"Současně jsem očekával, že v povolebních jednáních se strany napříč spektrem povznesou nad osobnostní animozity, které mezi nimi panují, a spíše se budou soustředit na to, jak společnými silami a zdravým rozumem zajistit tak širokou dohodu, která by byla zárukou rozvoje města dle jednotlivých programů," řekl ČTK Měsíc.

 

Nově vznikající koalici ale Měsícův krok podle informací ČTK neohrozí. Trojkoalice ODS, ČSSD a hnutí Moje Teplice - TOP 09 by měla v sedmadvacetičlenném zastupitelstvu 13 hlasů a potřebuje tak podporu minimálně jednoho zastupitele, který kandidoval za jiné uskupení. Primátorem města má zůstat Jaroslav Kubera (ODS), který Teplice vede už 20 let.

 

Pro osmnáciteletého Dominika je nová funkce výzvou. "Jsem silně motivovaný ideály, to je výhoda mládí. Budu se snažit aktivně fungovat jako tlumočník mezi vedením města a mladými Tepličany, protože jsem jedním z nich," sdělil Dominik Feri serveru iDnes.cz

 

 

Budoucí koalice už předložila svoje programové prohlášení ostatním subjektům v zastupitelstvu. V prohlášení jsou i programové priority hnutí ANO a Volby PRO!Teplice, které zřejmě skončí v opozici. Jde mimo jiné o regulaci hazardu nebo výstavbu sportovišť či cyklostezek. "Očekávám podporu nové koalice napříč všemi stranami právě proto, že jsme v programu zohlednili priority všech stran," řekl ČTK Kubera. Bližší informace, včetně toho, zda už budoucí koalice podepsala dohodu o spolupráci, ale komentovat nechtěl.

 

Klíčový bude pravděpodobně hlas jediného zástupce hnutí Pro sport a zdraví - Teplice Michala Kasala. Kasal byl v roce 2010 lídrem kandidátky ČSSD. Později se připojil k bývalému předsedovi Jiřímu Paroubkovi a přešel do LEV 21. Právě tato strana ho na kandidátku nominovala.

pet tn.cz / ČTK