drama v liberci

Tygr napadl v liberecké zoo mladíka a chtěl si ho odnést v tlamě, zranil i dvě ošetřovatelky

Bílý tygr Paris zaútočil dnes ráno v liberecké zoo na své tři ošětřovatele a poté utekl z klece. Oběti útoku byly převezeny do nemocnice a tygr byl už chycen po zásahu uspávací střelou.

V zoologické zahradě v Liberci se odehrálo obrovské drama. Bílý tygr Paris tam v ranních hodinách napadl trojici svých ošetřovatelů. Jeden z napadených má poraněnou hlavu a rameno. Zvíře se po útoku dostalo mimo výběh a pohybovalo se po zahradě. Zoo musela být uzavřena. Tygra později chytili po zásahu uspávací střelou.


Záchranáři, kteří muže ošetřovali, zůstali raději zavřeni v kleci, aby je zvíře také nenapadlo. Na místo přijeli i policisté a hasiči, ale nikdo z nich nesměl zpočátku opustit auto.

 

Podívejte se na tygra, který zaútočil v liberecké zoo

1
/
3
Zdroj: Mediafax
Tygr Paris - 2

 

Podle dostupných informací jsou napadenými ještě ani ne 20letý mladík, který v zoologické zahradě pracoval jako praktikant, a dvě ženy. "Mladík je ošetřený. To, že se hned nedostal do nemocnice, mu neublíží," řekla mluvčí liberecké záchranky Lenka Markovičová. Mladíka chtěl tygr totiž po útoku ještě odnést v zubech. Zachránily ho dvě ošetřovatelky.

 

"Kromě mladíka, kterého vážněji zranil na hlavě a na zádech, poranil i dvě ošetřovatelky, když se snažily mladíkovi pomoci, tygr ho údajně držel v tlamě. Ženy bouchaly do mříží a dokonce prý tygra praštily po hlavě kbelíkem, tím mladíkovi zřejmě zachránily život,“ popsal událost ředitel libereckých záchranářů Stanislav Mackovík.

 


Tygr se pak necelou hodinu proháněl po zoologické zahradě, uspat a zpacifikovat se ho podařilo krátce po desáté hodině. V zoo bylo kolem 40 návštěvníků, z toho 30 dětí z královéhradecké základní školy, které personál zoo okamžitě evakuoval. Policie nyní zjišťuje, jak k celé události došlo a kdo byl jejím viníkem.

 

 

Liberecká zoo je chovem Bílých tygrů proslulá. Zahrada chová čtyři, samce, samici a dvě mláďata. Zoologická zahrada byla po 14 hodině otevřena pro veřejnost s výjimkou pavilonu šelem. "Tygr Paris se teprve pomalu probouzí," řekl mluvčí Langr.

 

Podívejte se na video s tygrem Parisem:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / mediafax / kos