to už je síla

VAROVÁNÍ: V neděli napadne až 50 cm sněhu! Podívejte se, kolik u vás MAPA

Meteorologové vydali varování před přívaly sněhu. Do neděle napadne na jihu Čech, Vysočině a na Moravě až 20 cm, v Jeseníkách a Beskydech až 50 cm.

Zima se nevzává. Před extrémním počasím vydal varování Český hydrometeorologocký ústav. "Během noci na neděli očekáváme od jihu sněžení, které bude místy trvalé a vydatné. Na východě území bude v polohách pod 700 m místy přechodně pršet nebo padat déšť se sněhem. Srážky budou ustávat až během noci na pondělí," varují meteorologové.


Výstraha před sněhem platí pro kraje Jihočeský, Pardubický, Vysočina, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský od sobotních 22:00 do pondělí 1:00.

 

Za noc ze soboty na neděli a nedělní den napadne na jihu Čech, Českomoravské vrchovině, na Moravě a ve Slezsku 10 až 20 cm, v Jeseníkách a Beskydech 20 až 50 cm nového sněhu.
 

Při teplotách kolem nuly bude sníh mokrý a těžký, a tak hrozí škody na lesním porostu, polomy a komplikace v energetice i dopravě. Nelze vyloučit až kalamitní situaci.


Kolik napadne v neděli u vás? Podívejte se na předpovědní mapu Meteopressu: 

Na ostatním území ČR, kde neplatí výstraha, by mělo napadnout většinou do 10 cm nového sněhu, nejméně na severozápadě.
 


VÝHLED POČASÍ NA DALŠÍ DNY PODLE METEOPRESSU:


Neděle 31. 3. 2013
Zataženo až oblačno, místy déšť nebo déšť se sněhem, nad cca 500 m sněžení. Ojediněle srážky mrznoucí. Noční teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 2 až 6 °C. Mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s.
 

Pondělí 1. 4. 2013
Oblačno až zataženo, místy občasný déšť nebo déšť se sněhem, nad cca 500 m sněžení. Noční teploty 0 až -4 °C. Denní teploty 2 až 6 °C. Mírný severovýchodní vítr 3 až 7 m/s.
 

 

Úterý 2. 4. 2013
Převážně oblačno, ojediněle slabé srážky. Noční teploty -2 až -6 °C. Denní teploty 3 až 7 °C. Mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Výhled počasí na 3. 4. až 6. 4. 2013
Oblačno, ojediněle slabé srážky. Později od východu přibývání oblačnosti a srážek. Noční teploty +1 až -5 °C, ojediněle chladněji. Denní teploty 2 až 7 °C.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

vrl TN.cz