Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

výstraha čhmú

VAROVÁNÍ: Krásné počasí pokazí silné bouřky! Hrozí i lijáky a kroupy

Bouřka v Olomouci - 2
Zdroj: došlo mailem
Ilustrační foto.

Ve středu večer a ve čtvrtek hrozí na západě území silné bouřky, varují meteorologové. Doprovázet je budou přívalové srážky, silný vítr a kroupy.

Na většině území Čech ve středu odpoledne a večer hrozí silné bouřky, které mohou být provázeny přívalovými dešti, kroupami a nárazovým větrem, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Od 15:00 do půlnoci bouře zasáhnou zejména západní, severní, jižní a střední Čechy, večer postoupí také do Pardubického kraje a Kraje Vysočina.
 

Ze západní do střední Evropy bude postupovat studená fronta. Podle ČHMÚ může v přívalových srážkách za hodinu napršet až kolem 30 mililitrů, silný nárazový vítr může dosáhnout rychlosti až 72 kilometrů za hodinu.
 

Přívalový déšť může ojediněle vést k zatopení níže položených míst a sklepů, hrozí také zranění ulomenými větvemi a zásah bleskem," varovali meteorologové.
 

Doporučili, aby lidé v oblastech, kde nebezpečí bouří hrozí, zajistili před větrem okna i dveře a odstranili nebo upevnili volně položené předměty, například zahradní nábytek.
 

ČTĚTE TAKÉ:


Pojistit se zásahu bleskem? I to je u českých pojišťoven možné

 

TN.cz