VÝSTRAHA nevlídná předpověď

VAROVÁNÍ METEOROLOGŮ: Odpoledne udeří silné bouřky, o víkendu se prudce ochladí

Česko zasáhnou bouřky
Zdroj: isifa.com
Česko zasáhnou bouřky

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami, které mohou doprovázet kroupy a přívalové srážky. Varování platí od dnešních 13 hodin pro 7 krajů.

Krásné počasí se už odpoledne pořádně zkazí. Podle ČHMÚ nás nejdříve čekají bouřky a poté se i prudce ochladí. "Před studenou frontou očekáváme ve čtvrtek odpoledne místy přeháňky nebo bouřky. V bouřkách se mohou ojediněle vyskytnout kroupy a přívalové srážky s úhrny kolem 30 mm," varují meteorologové.
 

Výstraha platí od čtvrtečních 13:00 do pátku 1:00 pro kraje Praha, Středočeský, Karlovarský, Plzeňský, Jihočeský, Pardubický, Vysočina.
 

I v pátek musíme od západu počítat s trvalým a vydatným deštěm, který bude na východě našeho území ustávat až v sobotu v ranních hodinách. Fronta navíc přinese citelné ochlazení. Odpolední teploty budou o víkendu stoupat jen k 14 stupňům.


Mírné oteplení a vyjasnění by měl přinést až příští týden, kdy denní maxima vystoupají na 18 až 23 stupňů. Noci ale zůstanou poměrně chladné.
 

 
Jak tedy vypadá předpověď podle ČHMÚ?


Předpověď na pátek:
Převážně zataženo, déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Na Moravě a ve Slezsku zpočátku polojasno a srážky jen ojediněle. Později večer na západě Čech slábnutí srážek. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty v Čechách 13 až 17 °C, na Moravě a ve Slezsku 19 až 23 °C. Mírný západní až severozápadní, na Moravě a ve Slezsku zpočátku jižní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s.
 

 

Předpověď na sobotu:
Oblačno až zataženo, občas déšť nebo přeháňky. V Čechách večer slábnutísrážek. Ojediněle bouřky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, na západě až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.
 

Předpověď na neděli:
Většinou oblačno, místy přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C, na jihovýchodě až 19 °C. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s.
 

 

 

Vyhlídka počasí od pondělí do čtvrtka:
Zpočátku oblačno, místy přeháňky, ojediněle bouřky. Postupně polojasno a přeháňky jen ojediněle. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 10 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty zpočátku 13 až 18 °C, postupně 18 až 23 °C.

vrl TN.cz