Kuriózní situace

Ve Špindlerově Mlýně se splašili koně! Zranili několik chodců a zdemolovali auto!

Dvojice splašených koní vyklopila v pondělí ve Špindlerově Mlýně saně s kočím a zranila několik chodců. Koně navíc zdemolovali automobil horské služby.

Vše začalo poklidnou vyjížďkou turistů na saních, tažených dvěma koňmi. Dvojice koní se však čehosi lekla a splašila se. Koně vyklopili turisty i kočího a cestou zranili další kolemjdoucí.

 

"My jsme dostali výzvu k neobvyklému zásahu ve čtyři hodiny a okamžitě jsme vyrazili v terénním automobilu. Když jsme přijížděli k cíli cesty, ti splašení koně do nás prudce vlétli. My jsme sice ihned zastavili, ale koně byli v plném trysku,"komentoval okolnosti neobvyklé akce Adolf Klepš, náčelník Horské služby Krkonoše.

 

Jeden z horských záchranářů skončil v nemocnici s otřesem mozku. Auto horské služby je značně zdemolované a ráno bude muset podle záchranářů do servisu.

 

K nehodě vyjeli další příslušníci horské služby, přivolány byly také sanitní vozy, protože koně zranili celkově asi sedm lidí. Koně se při srážce s autem jen lehce zranili a lidem se je nakonec podařilo odchytit.

 

"K nehodě jsme povolali i dva sanitní vozy Rychlé zdravotnické pomoci, které pacienty postupně odvezly k dalšímu ošetření do nemocnice. Jak událost na pěší zóně a příčinu splašení koní, tak srážku našeho vozu v současné době šetří Policie ČR," dodal ke dnešní záchranné akci náčelník Klepš.

TN.cz