Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 15.5. 2013 19:47
foto Humus v regálech

Ve zlínském Intersparu řádily myši! Inspekce supermarket zavřela

Myší trus a požer od myší ve zlínském Intersparu - 7
Zdroj: SZPI

Pořádnou spoušť za sebou zanechaly myši ve zlínském Intersparu. Státní zemědělská a potravinářská inspekce dokonce kvůli tomu prodejnu uzavřela. Inspektoři našli myší exkrementy a požer potravin i přímo v regálech v obchodě!

Státní zemědělská a potravinářská inspekce kvůli rozsáhlému a závažnému porušení hygienických předpisů uzavřela prodejnu Intersparu ve Zlíně - Prštném. "Při úterní kontrole zde inspekce zjistila celkem pět ohnisek výskytu škůdců. Čtyři byli na prodejní ploše a jedno v zázemí prodejny," vysvětlil důvody uzavření prodejny mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.

 

 

Inspektoři v prodejně objevili nejen myší exkrementy, ale myši se dokonce prokousaly i do samotných potraviny. "Požer byl zjištěn v regálech se slaným pečivem, moukou, těstovinami, v sekci se zdravou výživou, bio a dia potravinami," upřesnil Kopřiva. "Cukrovinky s viditelným myším požerem inspekce zjistila v koši s vyřazenými a prošlými potravinami, dále inspektoři zjistili stopy trusu na paletách a u stěn ve skladu se suchými potravinami," doplnil mluvčí.
 

112

GALERIE: Myši ve zlínském Intersparu

Zdroj: SZPI

Myší trus a požer od myší ve zlínském Intersparu - 12

Hodnocení:


 

Kvůli těmto proviněním byla prodejna okamžitě uzavřena. "Provozovatel nezajistil dodržování správné ochrany potravin před kontaminací a tím, že provozovatel přijal zcela nedostatečná opatření na regulaci škůdců. Inspekce proto nařídila uložila zákaz užívání prostor a zároveň nařídila stažení všech potravin, u kterých hrozí riziko kontaminace z důvodu přítomnosti škůdců," řekl mluvčí inspekce.
 


"Po kontrole splnění všech uložených opatření inspekce dnes zákaz užívání prostor v předmětné prodejně uvolnila," uzavřel Kopřiva.

tn.cz / hmr
Reklama