Věci veřejné sestavily vyjednávací tým. Nechybí v něm ani Kateřina Klasnová

Věci veřejné sestavily nový vyjednávací tým. Oficiálně ho ale posvětí Radek John až se vrátí z Polska.

Nový vyjednávací tým strany Věci veřejné bude tvořit předseda strany Radek John, Kateřina Klasnová a Jiří Kohout, předseda rady Věci veřejných Olomouckého kraje, oznámila ve středu místopředsedkyně strany Kateřina Klasnová. Grémium strany navrhlo Kohouta kooptovat.

 

Vstup Kohouta do vyjednávacího týmu ale musí stvrdit předseda Věcí veřejných Radek John, který je zatím stále v zahraničí a měl by se vrátit zpět do Česka v noci na čtvrtek. "S panem předsedou se sejdu ve čtvrtek a on kooptaci Jiřího Kohouta stvrdí," řekla Klasnová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Věci veřejné jsou připraveny na přesun do opozice. Podívejte se, jak probíhalo "Pelichání VeVerek"

 

Právě kvůli zahraniční cestě zatím podle Klasnové premiér Petr Nečas šéfa VV ještě nekontaktoval. "V tuto chvíli pan premiér pana předsedu ještě nekontaktoval. Rozhodně nepůjdeme na koaliční jednání s prosíkem, to kategoricky odmítám," uvedla Klasnová a pokračovala: "Máme 12 poslanců, kteří se hlásí k Věcem veřejným. Vím o dvou, kteří váhají."

 

 

Poslanec Radim Vysloužil podle jejích slov zatím ve straně Věci veřejné zůstává. Nově vznikající platformu Karolíny Peake označila za "béčkový tým, který skončí s tímto volebním obdobím". Nominační konference strany se bude konat 12. května.

klab TN.cz