radnice zaplatila 616 tisíc

Vedení přerovské radnice si rozdělilo parkovací karty, místní se bouří

Primátor Přerova a jeho náměstci si mezi sebe rozdělili 25 přenosných parkovacích karet. Cena jedné je přibližně devět tisíc korun. Obyvatelé Přerova jsou mírně řečeno naštvaní.

Přerovská opozice totiž zjistila, že například primátor jich má pro svou potřebu 10. Reportér TV Nova se dnes přímo na radnici ptal, kdo všechno má parkovací karty k dispozici. "Já sem dal třeba příklad tady provozovatelům městského domu,“ hájí se přerovský primátor Jiří Lajtoch (ČSSD).

 

Jeho náměstek Michal Zácha přišel s trošku originálnější odpovědí. "Dneska tu kartu může mít Televize Nova, která sem jezdí čím dál častěji, zítra ji může mít ČT1 a pozítří svaz tělesně postižených,“ vyjmenovává Zácha.

 

Opozici se tento neprůhledný způsob nakládání s parkováním ve středu města nelíbí. "V zájmu občanů není takovéto rozdávání karet. Takovéto věci by měly být řešeny jiným způsobem, vydat třeba nějaké zvláštní povolení, dejme tomu pro návštěvy,“ přemýšlí přerovská zastupitelka Helena Netopilová.

 

PSALI JSME:

Senátor Lajtoch IMUNITY asi zbaven NEBUDE!

 

Zaparkovat v centru Přerova je nadlidský úkol a to i přesto, že tu hodina stání stojí 20 korun. Pohodlně zaparkují jen majitelé sporných karet, což místním, kteří mají s vozem každodenní problémy, mírně řečeno vadí.

 

Radnice, která letos za karty zaplatila 616 tisíc ale tvrdí, že na nich neprodělá. "Zaplatíme technickým službám za karty, ale zohlední se to v nájmu, který technické služby platí městu,“ vysvětluje primátor Lajtoch. Po posledních událostech bude každopádně přerovská opozice usilovat o to, aby se systém rozdávání parkovacích karet karet podstatně změnil.

s přispěním Tomáš Petržely tn.cz / hru