Nikdo ji nehlídal

Vedle totálně opilé a spící matky se v bazénu cachtala tříletá dcerka.

Přes čtyři promile alkoholu nadýchala matka, která spala u rekreačního bazénu ve Vizovicích, ve kterém se sama koupala její tříletá dcerka. Naštěstí si toho všimly i ostatní návštěvnice koupaliště, které zavolaly policii. Dívenku si vyzvedla babička, řekl policejní mluvčí Petr Jaroš.

„Přivolaná hlídka se sama na vlastní oči přesvědčila, že se o holčičku měla starat namol opilá šestatřicetiletá žena z Vizovic. Policisté na místě provedli dechovou zkoušku, která byla samozřejmě pozitivní, a to opravdu výrazně. Žena nadýchala 4,21 promile alkoholu,“ dodal mluvčí.


Policisté informovali nejen babičku, ale i sociálku. A není to poprvé, co nezodpovědná matka něco podobného provedla. „Pro vnučku si babička musela přijet také tři dny před tím do bydliště matky. Právě tam totiž chtěla žena s malou holčičkou přespat ve stavu, který nezaručoval dívčino bezpečí. Matka i tenkrát nadýchala čtyři promile a dítě muselo k babičce,“ vysvětlil Jaroš.


Šestatřicetiletá žena je podezřelá ze spáchání trestného činu ohrožování výchovy dítěte, za což jí v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Co vede k alkoholismu stále více žen?
6 nejčastějších letních úrazů. Jak se jim vyhnout a nezkazit si dovolenou?
TEST: Nejsi závislá na alkoholu?
 

tn.cz/luk