Srpnové počasí

VELKÁ PŘEDPOVĚĎ: Jak bude v druhé polovině letních prázdnin?

Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny. Počasí bylo v červenci parádní. Ale co nás čeká v srpnu? Podívejte se na velkou měsíční předpověď počasí.

Tropické počasí nás neopustí ani v nejbližších dnech, meteorologové předpokládají, že v průběhu víkendu by se teploty opět měly vyhoupnout nad 30 °C. Tropické teploty budou pokračovat i v průběhu srpna, v první dekádě budou dokonce atakovat 37 °C.
 

Předpověď na nejbližší dny: 
 

Pátek
V pátek meteorologové očekávají jasno až skoro jasno. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C, nejvyšší denní 29 až 33 °C.

VÝSTRAHA: Český hydrometeorologický ústav vydal varování před rizikem nebezpečí požárů. Platí na celém území Moravy a Slezska, tedy v Jihomoravském, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kraji. Výstraha je v platnosti od 1. srpna od 11 hodin až do odvolání.
 

Sobota
Během soboty bude jasno až skoro jasno. Nejnižší noční teploty 19 až 15 °C, nejvyšší denní 30 až 34 °C.
 


Neděle

Také v neděli bude jasno až skoro jasno. Postupně, zejména v Čechách oblačno a místy přeháňky a bouřky. Nejnižší noční teploty 20 až 16 °C. Nejvyšší denní teploty 31 až 35 °C, v západní polovině Čech kolem 29 °C.
 

Výhled počasí na srpen
 

"Po přechodném ochlazení v úplném závěru července se k nám hned začátkem srpna vrátí tropy – podle měsíčního výhledu počasí to vypadá, že celá první srpnová dekáda přinese převážně slunečné počasí a odpolední teploty se budou postupně šplhat až k 37 °C," uvedla pro TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.

  

 

Dlouhodobá předpověď podle Meteopressu:
 

Období (1. -10. srpna)
Jasno až polojasno, při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty zpočátku období 21 až 14 °C. Denní teploty 28 až 37 °C.
 

Období (11. -20. srpna)
Polojasno až oblačno, místy s přeháňkami nebo bouřkami. Na frontách až zataženo a srážky i bouřky četnější. Ranní teploty 16 až 11 °C. Denní teploty 25 až 30 °C, přechodně 21 až 26 °C.
 


Období (21. - 31. srpna)

Převážně polojasno, jen při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 14 až 8 °C. Denní teploty 20 až 27 °C.
 

Období očekáváme jako celek teplotně: nadprůměrné (průměrná dvousetletá měsíční teplota vzduchu 19 °C) a srážkově: podprůměrné (průměrné srážkové úhrny 76 mm).

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jako valcha: Dara Rolins ukázala na dovolené neuvěřitelně vypracované břicho!

Na jak dlouho jsou předpovědi počasí přesné? Zeptali jsme se meteorologa

tn.cz / hmr