přehled termínů prázdnin

VELKÁ PŘEDPOVĚĎ: Jaké počasí budete mít o jarních prázdninách?

Dítě bobuje
Zdroj: Mediafax

Dnes mají školáci pololetní prázdniny, v pondělí pak začíná maraton jarních prázdnin. Zajímá vás, jaké bude během prázdnin počasí? Bude sněžit nebo pršet, bude na horách sníh, nebo obleva? Přečtěte si měsíční předpověď.

Už za pár dní začnou tisícům školákům jarní prázdniny. Většinou rodičů s nimi vyrazí na dovolenou, proto by se mohl hodit předpověď počasí. Podle meteorologů se není příliš na co těšit, v nížinách bude pršet. Na horách ovšem bude sněžit. Ke konci měsíce v noci udeří pořádné mrazy, při vyjasnění a na sněhové pokrývce bude až -10 °C. Přes den se ale budou teploty většinou pohybovat nad nulou až na +6 °C.
 

Výhled počasí podle Českého hydrometeorologického ústavu:
 

I. dekáda (1. – 10. 2.)
 

Od počátku měsíce do 10. února meteorologové předpokládají, že by mělo být zataženo s občasným deštěm a sněhem na horách, na konci období by mělo sněžit i v nížinách.
 

Noční teploty se pohybují od +4 až -2 °C, přechodně a na konci období, ke konci období klesnou až -6 °C. Během dne bude 0 až +6 °C, v druhé polovině období postupně -3 až +3 °C.
 

Kdo má jarní prázdniny?
4. – 10. února: Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město.
 


II. dekáda (11. – 20. 2.)

 

V polovině měsíce, tedy od 11. do 20. února by mělo být podobné počasí, tedy oblačno se sněhovými nebo smíšenými srážkami. V noci se budou teploty podle předpovědi pohybovat od 0 až -6 °C, během dne by měly být v rozsahu 0 až +6 °C.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova o jarních prázdninách:
 


 

NEJLEPŠÍ VTIPY O POČASÍ SI PŘEČTĚTE ZDE
 

Kdo má jarní prázdniny?
11. – 17. února: Praha 1 až 5, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Prostějov, Karviná.
18. – 24. února: Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek.

 


III. dekáda (21. 2. – 28. 2.)

 

Poslední dekáda měsíce od 21. do 28. února bude sněžit nebo pršet a mělo by být oblačno. Na konci měsíce by se mělo objevit sluníčko a být polojasno. V noci bude od -1 až -7 °C, na sněhové pokrývce kolem -10 °C. Během dne vystoupají teploty na -1 až 5 °C.
 

Kdo má jarní prázdniny?
18. – 24. února:
Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek.
25. února – 3. března: Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice, Nový Jičín.

 


 

tn.cz / hmr